Najdi forum

mnenje

Spoštovani,

imam eno vprašanje glede ponovne nosečnosti. Stara sem 30 let, osem mesecev po porodu prvega otroka. Pred nosečnostjo sem izvedela, da imam pfo (povsem naključno, nisem imela nobenih težav, le migrene z avro, samoplačniško opravila pregled), nato sem si dala tudi krvne teste naredit za prisotnost acl protiteles, ki so bili pozotivni, ampak so nato postali normalni, torej aps sindorm ni bil potrjen. Nimam nobenih zdravil, niti aspirina, o zapiranju pfo noben noče niti slišati. Čeprav luknja ni nekaj majhna. Bila sem že na šestih uz srca, 2krat ekg holter, vse bp … tudi po porodu se bila in med nosečnostjo na ekg holterju. V glavnem, tretirana sem kot popolnoma zdrava oseba, saj pravijo, da ima pfo okrog 30 procentov ljudi pa zato ne vejo. Je že res, apak vprašanje ali imajo tako velik pfo?:( Kardiologinja je rela, da na srce pfo ne vpliva, torej da bi pešalo srce zaradi tega in tudi da če ni atrijske anevrizme ob pfo, ni nobene indikacije za zaprtje. Nosečnost in porod sta potekala brez težav, želim si še enega otroka, vsi praivjo, da zadržkov ni… Mene pa vseeno skrbi, da je to izzivanje usode, saj kot vemo se v nosečnost kri bolj strjuje in lahko pride do možganske kapi zaradi pfo … imate vi mnenje o tem vsem? lp

Pozdravljeni,
nimam praktičnih izkušenj, vprašajte ginekologe!
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close