Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina krči v nogah

krči v nogah

Spoštovani

poskusila bom ponoviti vprašanje iz septembra kako si pomagati proti krčem, na katerega nisem opazila odgovora:

vsako noč med spanjem imam dva do trikrat ponovitve močnih krčev v stopalu, nartu ali mečih. To je zelo boleče in moteče. Ob vsakem krču moram ponovno vstati in se sprehajati po stanovanju, da malo segrejem mišice.

Medtem ko sem čakala na odgovor sem sama ugotovila, da mi 1 liter Donata dnevno ali pa dve do tri tablete po 400g magnezija kar je do 1.200 mg magnezija dnevno prepreči krče v nogah.

Moje vprašanje je bilo bolj v smislu, ali je toliko magnezija škodljivo čeprav mi pomaga pri krčih?
Ali so vsakodnevni krči v nogah normalno stanje? Opazila sem tudi nekakšne krče ali trzanje mišic v nadlahti.
Ali nastajajo krči le zaradi pomanjkanja magnezija ali je treba narediti še kakšne krvne preiskave (minerali, vitamini, železo??)
Imam diabetes in jemljem insulin, Forxiga..

Pozdravljeni,
za neodgovarjanje na vsa vprašanja se opravičujem, preveč jih je.
Glede Mg mi ni znano, da bi se kopičil ali da bi v teh odmerkih bil nevaren. Seveda se da določiti vse minerale. Za prevzdražnost mišic je pomemben tudi nivo kalcija. Lahko gre tudi za okvaro živčevja zaradi sladkorne bolezni. Svetujem vam pregled pri osebnem zdravniku in nato pri nevrofiziologu.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close