Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Ali je normalno, da potrebujem počitek tudi čez dan?

Ali je normalno, da potrebujem počitek tudi čez dan?

Je to normalno, da potrebujem počitek tudi čez dan ali je to bolezensko? Na internetu vidim, da se počiva samo ponoči, ko se spi. S tem ne mislim spanja čez dan (čeprav se mi tudi ta kdaj pa kdaj prileže), ampak predvsem odklop od obveznosti, da spočijem svoje živce in oči (veliko sem za računalnikom)…

Pozdravljeni,
normalno je, da potrebujemo nekaj minut počitka po eni uri zbranosti in dela v prisilni drži. Govorim za odrasle, otroci potrebujejo glede na starostno obdobje počitke pogosteje. S počitkom pa ne mislim spanja. Boljši je aktivni počitek, fizična vadba, kratek sprehod ali tek. Po taki vadbi bo delo učinkovitejše!
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Ok, hvala za info. Torej je le normalno, da rabim takšen počitek. Tudi sam sem imel v mislih to, da greš stran od prisilnega položaja za nekaj minut, se razgibaš,… 🙂 Torej z menoj ni nič narobe. Nekaj pa je verjetno narobe z mojim očetom, ki mi non-stop nabija, da ko je bil tako mlad kot jaz, ni nikoli počival. Ne vem pa, kaj.

nova
Uredništvo priporoča

Zdaj pa vem, v katerem grmu tiči zajec!
Verjetno je vaš oče bolj iz mojih časov, vi pa iz časa mojega sina, vsaj glede na vaše navedbe in konflikt bi si upala to trditi. Na obema sprejemljiv način morata najti za oba sprejemljive rešitve, kot se dogaja v vsaki družini! Splača se potruditi in stopiti iz sebe v čevlje drugega. Tako ga je lažje raumeti!
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Dobro ste povedala, da obvezen kratek počitek med delom z računalnikom pomeni aktivni počitek, kjer se pretegne hrbtenica in se odpočijejo oči… ne pa v postelji / na kavču napol leže! Smiselno strukturiranje časa je smotrno tudi z zdravstvenega vidika, kajne?

Jaz že tako mislim, da je.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close