Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Močan glavobol in bruhanje

Močan glavobol in bruhanje

Pozdravljeni!

Moja mama ima že tri tedne glavobol, ki se je najhuje poslabšal v zadnjih treh dneh, in sicer do takšne mere da bruha in ji ne pomagajo nobene protibolečinske tablete, prav tako niti Ketonal svečke ki jih je predpisal zdravnik. Bila je na CT-ju glave, ki ni pokazal ničesar oz. na izvidu piše takole: Možganske strukture so normalne. Ventrikli so simetrični, primerni. Po aplikaciji kontrasta patološko obarvanih formacij v možganih prav tako ne vidim. Obnosne votline, senčnice tudi izgledajo normalni. Opravili pa so ji še hematološke preiskave kjer piše da ima povišane levkocite in low- RDW.
Glava jo boli najbolj v predelu malih možganov, telesno temperaturo je imela povišano le en dan, ostale dni je bila normalna.
Prosila bi vas za mnenje, saj obupujem ko jo vidim tako slabotno. Izbruha dobesedno vse kar poje, tako da niti nobena tableta nima možnosti ostati v sistemu. Razen slabosti in močnega glavobola nismo zasledili drugih simptomov, pri nevrologu je vse koordinacijske teste izvajala primerno.

Lp, Katarina

Pozdravljeni,
ker se ji stanje slabša, jo peljite nazaj k zdravniku. Kaj je vzrok, ne vem, možna je okužba, bolezni, ki se na CT-ju ne vidijo. Ne odlašajte!
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni,
Najprej se vam zahvaljujem za odgovor in se ponovno obračam na vas, res sem obupana in ne vem kaj naj še storim da bo mami boljše. Bile sva pri zdravniku, predpisal ji je tablete reglan proti slabosti in analgin proti bolečini. Dal ji je tudi napotnico za nevrologa, vendar jo je napotil pod hitro (kar pomeni da do nadaljnih preiskav ne bo prisla se vsaj mesec dni). Zdravnik je rekel da krvna slika ni tako mirodajna in je načeloma vredu, tako kažejo tudi izvidi CT-ja in nevrologa kot sem že omenila. Mama je imela v preteklosti že več krat migrenski napad vendar je galava nikoli ni bolela tako dolgo.. Ali je sploh možnost da bi to lahko bila migrena?

Lp in hvala za vaš trud

nova
Uredništvo priporoča

Z normalnim CT je zelo malo verjetno, da bi šlo za drug vzrok, glavobol je najverjetneje funkcionalen. Torej migrenski. Zdravila, ki jih je mama dobila, pomagajo. Morda bo nevrolog uvedel katero od zdravil, ki preprečujejo migrenske napade, ne samo lajšanje že nastale bolečine.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdrav…mojga fanta boli glava zgornji predel glave,in bruha ne pase mu spat in nic….kj bi to lahko blo…hvalaa

Pozdravljeni,
povsem nespecifične težave soto. Lahko gre za migreno, okužbo od viroze, angine itd. Tudi meningitisa. Če še ni prenehalo, potrebuje pregled pri zdravniku.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close