Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolečine v glavi

Bolečine v glavi

Pozdravljeni, že 6 dni se mi v glavi pojavljajo čudne bolečine. V glavi čutim nek pritisk in občasno ne preveč močne bolečine (ne klasičen glavobol, drugačne vrste bolečine), občasno pa me tudi ‘vreže’ desno nad ušesom. Občutek kot da bi mi nekdo nož zabil v glavo. Ponavadi pa s tem pritiskom v glavi čutim tudi pritisk v očeh (bolj natančno kot da bi mi nekdo od znotraj pritiskal oči na ven).

Ne vem s čim naj povežem te bolečine, ker se mi to nikoli ni zgodilo. Glavobol imam 2-3x na leto in nikoli nobenih težav. Pred 5 dnevi sem zamenjal okolje (3 mesece sem bil v eni državi in se vrnil domov) tako da gre mogoče za psihološke učinke? Zadnje dni sem tudi precej obremenjen in v stresnih situacijah, čeprav sem imel že veliko bolj stresne dneve pa nikoli težav z glavo, star sem pa 20 let.
Mislil sem da je mogoče težava v krvnem sladkorju, danes sem pojedel četrt nutelle in 5 min za tem meril sladkor = 5.1. Bi me moralo to kaj skrbeti, obiskat zdravnika ali gre za nenevarno zadevo?

Meritve krvnega tlaka danes in včeraj (več meritev znotraj 10-15 minut). Meritve berite od spodaj navzgor za posamezen dan (meritve spodaj so prve narejene, zgoraj zadnje). Številke desno predstavljajo srčni utrip
27.8
110/62 96
116/68 85
108/76 86
131/72 92
107/86 92
139/85 89
102/62 102
113/73 91
117/71 86

28.8
117/74 85
117/76 92
112/74 96
124/69 92
131/74 86
121/79 96

Pozdravljeni,

potrebno je izključiti vnetne bolezni, predvsem vnetje srednjega ušesa, mastoida in angino. Lahko ste preutrujen in gre za mišično bolečino. Če nimate vročine, motenj vida, sluha, ravnotežja, čutite telo in lahko gibljete normalno, nimate znakov za neko resno bolezen.
Vrednosti krvnega tlaka, pulza in krvnega sladkorja so normalne. Vseeno nutela ne spada v zdravo prehrano! zdrav organizem kljub takom šokom vzdržuje normalen nivo glukoze s tem, da izloči več inzulina, ki prepreči pretiran porast koncentracije glukoze po jedi.

LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close