Najdi forum

Inkontinenca

Spoštovana dr.Senčar,

Stara sem 50 let in z eno nogo že v meni, saj imam zelo šibke menstruacije le vsak drugi mesec ali še
redkeje. Težave z stresno inkontinenco imam že več let in zaradi tega sem lansko leto šla tudi na laserski poseg pomlajevanja nožnice.Nekaj časa po posegu je bilo stanje bistveno boljše.
Kmalu zatem pa sem začela opažati, da se stanje glede inkontinence spreminja glede na menstruacijski
ciklus in sicer tako, da takoj po menstruaciji nimam nobenih težav, lahko tudi tečem, pa mi nič ne uide,
ko pa se približuje menstruacija, pa mi že pri hitri hoji urin uhaja. Ali menite, da je to res lahko povezano
z hormonskim ciklusom in ali se pri tej težavi lahko kaj pomaga z hormonsko terapijo?
Najlepša hvala za vaš odgovor.

Pozdravljeni Hana50!
Veseli me, da vam je laserski poseg zdravljenja stresne urinske inkontinence pomagal.
Če se inkontinenca pojavlja le še v sklopu predmenstrualnega sindroma, je to dober znak. Večinoma povezava PMS in inkontinence pomeni, da bo inkontinenca po menopavzi povsem izginila. Možno je, da gre za prekomerno aktivnost sečnega mehurja v obdobju pred menstruacijo. Ker je stanje inkontinence v vašem primeru prehodno ima dobro prognozo.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close