Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza tabletke in izguba menstruacije

tabletke in izguba menstruacije

pozdravljeni,
obračam se na vas, ker ne sama ne s pomočjo ginekologinje ne najdem rešitve. že kakih 10 let sem s presledki jemala kontracepcijske tablete, predzadnje so bile Yasmine, zadnje pa Logest, ki so mi med jemanjem tudi najbolj ustrezale. Vendar po enem letu jemanja, zdaj že tretji mesec nimam menstruacije, in sem se grozno zredila. V bistvu sem se vedno poredila medtem ko nisem jemala tabletke,..to je bil tudi vedno razlog, da sem jih začela jemati nazaj. Fanta nimam, spolnih odnosov nisem imela, tako da noseča nisem. A mi lahko kako pomagate tako pri razumevanju zakaj sem jo izgubila, kot pri nasvetu, kaj naj storim ker se pospešeno redim. Kateri hormon ureja izločanje vode iz telesa?
če mi lahko kako svetujete, bi vam bila hvaležna. aja, še to, pred letom dni sem preverila spolne hormone in ščitnico, in je vse odlično.
hvala za nasvet
lep pozdrav
nives

Pozdravljeni Nivessena!
Če jemljete hormonsko kontracepcijo, ovulacije nimate, zato se krvavitev ne imenuje menstruacija ampak odtegnitvena krvavitev. Ker tabletke HK tanjšajo sluznico v maternični votlini je odtegnitvena krvavitev običajno šibka, včasih pa je sploh ni. Tudi če se krvavitev ne pojavi, ni razloga za skrb.
Izločanje vode iz telesa uravnavajo mineralokortikoidi.Zadrževanje vode v telesu lahko povzroča nihanje v teži, ne pa stalnega pridobivanja na teži (rejenja). Glavni razlog za pridobivanje na teži je sprememba prehrane. Zagotovo pa imajo hormoni vpliv na apetit in na presnovo.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close