Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza krvav -rjav izcedek v meni

krvav -rjav izcedek v meni

Spoštovani!

Stara sem 60 let in že 10 let brez menstruacije. Sedaj pa se mi je začel pojavljati temnorjav izcedek, ki je viden 2 dni, nakar se preneha po parih dneh se pa zopet pojavi. Bila sem že na pregledu, kjer niso ugotovili nič, razen, da je sluznica precej tanka (1 mm ) Mene pa kljub tej obrazložitvi še vedno skrbi in me zanima, kaj bi to lahko bilo.Zelo bi bila vesela vašega odgovora.

L.P.

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Imam identični problem. S tem, da sem jaz stara 57 let in 7 let brez menstruacije. Na preglede hodim redno vsako leto. Nazadnje sem bila v novembru 2013 in je bilo vse ok.

Tudi jaz nevem, ali me naj skrbi, ali je to normalno, ali naj grem pod nujno na ponovni pregled? Imam pa jaz zelo znižano maternico in imam predvideno operacijo, ko se bo stanje še poslabšalo.

lp in prosim za odgovor.

Spoštovani.
Stara 56 let.Sicer zdrava, ne jemljem nobenih zdravil.Moja težava so pa zelo pogoste menstruacije ( krvavitve. ) v zadnjih 4. mesecih.To me zelo bremeni, saj kar naprej nosim vloške in sploh ne ven kje me bo zopet presenetilo.Sprašujem , ali se naj zdravim z hormoni ali naj preprosto pustim “materi naravi”, da se konča primenopavza.
Do maja 2013- redne menstruacije , brez težav.- KONEC menst. pojavijo se valunge.
16.1.2014-močna krvavitev 7 dni , ULTRAZVOK
18.6.2014- zelo mala krvavitev 7 dni- ULTRAZVOK ( zadebeljeni endometrij 11mm )
7.7.2014- ABRAZIJA HI b.p. 7 dni mali krv.izcedek.
21.7.2014 – krvav iscedek – ginekolog mi da PRIMOLUT NOR 5 mg.
4.8.2014 – močnejša krvavitev 5 dni.
25.8.2014 – krvavitev Srednja 12 dni
14.9.2014 – zelo mali rjavkast izcedek 14 dni
19.9.2014 – ginek.pregled, ULTRAZVOK , b.p. 4 mm deb.sluznice
28.9.2014 – zaradi prestavitve krvavitve ( moja želja ) PRIMOLUT NOR 5 mg- 10 dni
11.10.2014 – krvavitev srednja 5 dni.
23.10.2014 – zelo mala krv.rjavkast iscedek 5 dni
4.11.2014 – močnejša krvavitev 6 dni
15.11.2014 – zopet čisto mali rjavkast izcedek.
Ves ta čas od junija letos nimam valung.
Prosim vas še za vaše mnenje.
Lep pozdrav.
Marjana

P.s. naj še opozorim, da med navedenimi datumi ni bilo menstruacije.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

najprej se opravičujem za pozen odgovor, žal sem vprašanje spregledala.
Torej, krvavitve, ki jih opisujete, so posledica hormonskega neravnovesja in kažejo na bližajoče se obdobje menopavze. Glede na to, da Vas motijo tako pogoste krvavitve (kar sploh ni čudno), bi bilo morda smiselno uvesti malo hormonskega dodatka, da se zadeve malo ustalijo. Morda bi zadostovalo že malo progesterona ali pa tudi dodatek estrogena. Vendar bi za uvedbo te terapije morali najprej določiti nivo hormonov, po uvedbi pa obvezno kontrolirati maternično sluznico z ultrazvokom.

Lep pozdrav,
Polona Podnar, dr.med., spec. gin. in porod.

Spoštovana zdravnica,

mislim, da niste odgovorili gospe, ki je prva odprla to temo. Vaš odgovor bi tudi mene zanimal. Stara sem namreč 55 let, že 5 let brez menstruacije, meno preživljam brez vsakršnih težav. Rodila sem 3-x, zadnjih nekaj let nimam spolnega življenja. Jemljem samo zdravila proti visokemu pritisku, pred kratkim mi je zdravnik povečal odmerek teh zdravil. Tudi sama že nekaj dni opažam krvavitev, podobno menstruaciji. Začelo se je s povečano količino sluzi v nožnici. Sluz je bila brez vonja in ne kot beli tok. Zatem sem imela nekaj dni težave z inkontinenco, delala sem Keglove vaje, nakar se je pojavila krvavitev, ki traja že nekaj dni. Je to kaj alarmantnega?

New Report

Close