Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza Uhajanje urina po porodu

Uhajanje urina po porodu

Pred tremi meseci sem prvič rodila. Že v zadnjih tednih nosečnosti mi je pogosto uhajala voda, zato sem pridno izvajala Keglove vaje. Upala sem, da bo po porodu kaj bolje, a na žalost ni. Bila sem že na pregledu pri svoji ginekologinji, ki je ugotovila, da imam oslabele mišice in mi svetovala vaje. Saj se trudim, vendar imam občutek, da sploh ne morem stisniti pravih mišic, niti ne morem zadržati curka urina. Kako dolgo po porodu ponavadi traja, da se to popravi? A si lahko še s čim pomagam?
Hvala za vsako pomoč!
Obupana mamica

Pozdravljeni Obupana mamica!
Nikar ne obupujte! Dajte vašim tkivom vsaj toliko časa za popravljanje, kolikor je trajala nosečnost. Uhajanje urina po porodu je pogost pojav in pri večini se spontano popravi v šestih mesecih do enega leta. Vaje za kreptev mišic medeničnega dna so dobrodošle. In če vam ne uspe, imamo v kasnejšem obdobju veliko neinvazivnih metod, ki bodo izboljšale vaše stanje.
Naj vam materinstvo prinese čimveč lepega in čim manj skrbi!
Lep pozdrav, Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Najlepša hvala za odgovor! Ste me kar precej pomirili in mi dali upanje. Me pa vseeno zelo moti, saj brez vložka ne morem nikamor, ker kar teče. Vaje mi pa tudi ne vzbujajo upanja, saj resnično ne vem če delam s pravimi mišicami.
Se res ne da nič prej s čim pomagati?
Hvala za odgovor!

nova
Uredništvo priporoča

Seveda se da pomagat takoj ali vsaj čimprej.
Najlažje je, če se oglasite pri nas, pa bova takoj videli, kaj se da naredit.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close