Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza nadomestno hormonsko zdravljenje

nadomestno hormonsko zdravljenje

Pozdravljeni!

Stara sem 57 leti, težave z menopavzo imam že 6 let, a so bile dokaj obvladljive, predvsem s pomočjo naravnih preparatov (remiferin, menopace, menosoy), ki pa po določenem času izgubijo svoj učinek. Težave so se pričele stopnjevati zadnjega pol leta, najhuje je ponoči, ko zaradi vročinskih valov ne morem spati in je moj spanec na noč do 5 krat prekinjen. Glede na to, da sem na odgovornem delovnem mestu in glede na to, da je pričela trpeti moja zbranost pri delu, mi je ginekologinja predpisala NHZ v ibliki table Angeliq (upam, da sem prav napisala, proizvajalec je Bayer). Ginekologinja je seznanjena z dejstvom, da že 13 let jemljem tablete proti povišanem krvnem tlaku in da sem imela v rodni dobi pogoste migrene (nikoli nisem imela kontracepcijskih tablet). Ko sem doma pričela brati o stranskih učinkih tega nadomestnega hormonskega zdravljena, še posebej me je zbodlo, da se v 50 letih starosti poveča nevarnost za možgansko kap (naveden je primer, da je le – ta pri ženskah, ki nimajo NHZ mogoča v 8 na 1000 primerov, pri ženskah, ki imajo NHZ pa v 11 na 1000 primerov). Omenjeni so tudi stranski učinki, kot so glavoboli, migrene, krvavitve, benigne spremembe v dojkah, krvni strdki, nespečnost (ob tem, da že sedaj ne spim), nihanja v telesni teži in še vsaj 15 ostalih stranskih učinkov. Zdaj sem pred dejstvom, kaj storiti, saj moja ginekologinja zatrjuje, da je zdravilo v redu tudi zame.

Zahvaljujem se vam za odgovor in vas lepo pozdravljam.

Irena

New Report

Close