Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza Prekratek ciklus

Prekratek ciklus

Pozdravljeni,

Od 19. do 27. leta sem jedla kontracepcijske tabletke. Že pred tabletkami in tudi, ko sem jih nehala jemati, sem imela zelo redno mentruacijo. Pri 31 sem rodila prvega otroka in tudi, ko sem zaključila z dojenjem, je bila mentruacija spet redna na 28 dni. Leto kasneje pa sem imela spontani splav in abrazijo in po tem se mi je ciklus skrajšal. Menstruacijo sem dobivala na 21 do 24 dni. Tako je tudi po porodu drugega otroka.
Menstruacijo že od nekdaj (tudi medtem, ko sem jemala KT) spremlja PMS in bolečine v trebuhu. PMS je obupen (napihnejn trebuh, prebava se ustavi, zmedenost, raztresenost, razdražljivost, … kot da ne bi bila jaz).

Pred kratkim sem bila na pregledu dojk po metodi BreastScan in dr. Rajh mi je predlagala, da se s svojimi težavami obrnem na vas.

Zanima me, ali je možno narediti karkoli, da bi se ciklus vrnil na 28 dni in ga ne bi spremljal tak PMS.

Hvala za pomoč!

Pozdravljeni Nosečka21!
Najprej je potrebno ugotoviti kaj je vzrok skrajšanega ciklusa, da bi potem izbrali primerno in učinkovito zdravilo. Možno je blažiti PMS, kot tudi podaljšati ciklus.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Spoštovani,

Najlepša hvala za odgovor.
Kako pa to ugotovimo?

lp

nova
Uredništvo priporoča

Ultrazvok in laboratorij bi že zadostovala.
Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Spoštovani,

Ali lahko to ugotovi moja ginekologinja? Naj ji, kot sem vam, obrazložim svoje stanje in me bo poslala v laboratorij in pregledala z ultrazvokom? Ali se naročim kje drugje? Pri vas?

Hvala

Vaša ginekologinja je popolnoma usposobljena za odčitavanje laboratorijskih vrednosti hormonov in ultrazvočno preiskavo. Ona je pravi naslov tako za diagnostiko, kot tudi morebitno terapijo.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close