Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza Pomoč pri pregledu hormonov

Pomoč pri pregledu hormonov

Pozdravljeni,

Že nekaj časa imam pomanjkanje želje po spolnosti, kar v partnerskem odnosu že počasi nastajajo težave oz. postaja problem. Stara sem 30 let, imava dva majhna otročka.
Neželja po spolnosti je že nekaj časa prisotna in se mi zdi da je tudi čedalje slabše. Pogovarjala sem se tudi že z terapevtko, katera mi je svetovala pregled spolnih hormonov ter pregled ščitnice, kot preventiva (če bi lahko bili vzroki tukaj).
Imam pa tudi vstavljeno mireno cca leto in pol. Bi lahko bil tudi to razlog?
Zanima me, kje bi lahko to opravila, ali se to opravi samoplačniško, ter kakšen je pregled oz. kaj se pravzaprav pregleda?

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore.

Pozdravljeni!
Mirena je lahko vzrok za pomanjkanje libida. Neradi priznamo a hormonska kontracepcija je pomemben dejavnik zmanjšanja libida pri ženski. Hormonska kontracepcija je v zgodovini naredila veliko dobrega za svobodo žensk, zato smo vzele v zakup tudi stranski pojav pomanjkanja libida.
Obstaja tudi maternični vložek brez hormonov in če ni zadržkov glede uporabe, vam ga priporočam.
V prejšnjem mailu Mirene niste omenjali, zato je bil moj odgovor nekoliko drugačen.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close