Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza Pregled hormonov

Pregled hormonov

Pozdravljeni,

Že nekaj časa imam pomanjkanje želje po spolnosti, kar v partnerskem odnosu že počasi nastajajo težave oz. postaja problem. Stara sem 30 let, imava dva majhna otročka.
Neželja po spolnosti je že nekaj časa prisotna in se mi zdi da je tudi čedalje slabše. Pogovarjala sem se tudi že z terapevtko, katera mi je svetovala pregled spolnih hormonov ter pregled ščitnice, kot preventiva (če bi lahko bili vzroki tukaj).
Zanima me, kje bi lahko to opravila, ali se to opravi samoplačniško, ter kakšen je pregled oz. kaj se pravzaprav pregleda?

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore.

Pozdravljeni!
Pravilno bi bilo, da svoje težave zaupate osebnemu zdravniku ali ginekologu. Ta vas bo napotil na pregled ščitničnih in spolnih hormonov, če bo presodil, da je to vzrok vašim težavam. Dobro je, da izvid odčita nekdo, ki ve, kaj ga zanima in zna izvid tudi primerno interpretirat.
V obdobju začetka starševstva in majhnih otrok je energija usmerjena v povsem druge aktivnosti, zato je želja po spolnosti naravno manjša. To ne pomeni, da izgine, le energija je usmerjena drugam. Strast predstavlja skrivnostno, neznano, nedosegljivo, privlačno, odaljeno. Graditev družine ali gnezda pa zahteva varno, znano, nadzorovano okolje. Zelo težko je združiti vse v eno in v tem je umetnost in delo. Hormoni so nam redko v pomoč.
Lep pozdrav, Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close