Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza neplodnost in bulimija

neplodnost in bulimija

bulimijo imam 7 let,med tem ćasom sem izgubila kakih 10 kg.od tega sem 6 let jemala kt logest,s aterimi sem prenehala lansko leto.od takrat naprej pa menstruacije nisem vec dobila.ginekologinja mi je predpisala ciclopirogena tablete,ki sem jih jemala 3 mesece.vmes sem sicer imela menstruaciji podobne krvavitve,a po koncanem zdravlenju sledu o menstruaciji ni bilo.ponovno sem se odpravila k ginekologinji.vtzeli so mi kri in ugotovili so da imam premalo hormonov lh in fsh.kljub temu da ve da imam bulimijo mi je zatrdila da bom otroke lahko imela.a ne razumem na podlagi cesa to lahko trdi.spet mi je predpisala tablete,a tokrat trisequens za 3 mesece,saj ovulacije ze nekaj casa nimam.ali mi bodo te tablete dvignile raven hormonov in omogocile da bom lahko zanosila?kdaj govorimo da bolnice ki imajo bulimijo ali anoreksijo ne bodo mogle nikoli imeti otrok?in se naredila sem test plodnosti, ki pa mi ni pokazal negativnih rezultatov,ali to pomeni da zaradi premalo hormona fsh test pokazte kot da sem plodna.zanima pa me se vkaj sledi ce se po koncani terapiji ne bo pojavila menstruacija in ovulacija,ali to pomeni da ne bom nikoli zanosila.hvala

Pozdravljeni!
Motnje hranjenja (anorexia nervosa in bulimia) imajo žal precej velik vpliv na hormonsko stanje ženske, predvsem. če so povezane z večjo izgubo telesne teže. V vsakem primeru potrebujete več pozornosti, kot le predpisovanje tablet.
Dolgotrajna amenoreja (izostanek menstruacije) je v vašem primeru stanje, ki zahteva celovito zdravljenje (osnovno bolezen in posledice). Hormonska kontracepcija je za vas neprimerna terapija in ne bo pripomogla ne k zdravljenju bulimije in ne zdravljenju njenih posledic (izgube menstruacije).
Prosim vas, če se obrnete po pomoč k pristojnemu zdravniku!
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

hvala za ogovor.zanima me samo zakaj mi tablete trisequens ne bi pomagale pri tem da se m,i vzpostavi ravnovesje hormonov in bi ponovno dobila menstruacijo in s tem tudi ovulacijo.ali bom lahko kdaj imela otroke,oziroma kdaj punce ki se spopadajo s podobnimi tezavami ne morejo vec imeti otrok.kdaj lahko zdravnik z gotovostjo trdi da ne bo imela nikoli otrok.

nova
Uredništvo priporoča

zdravo
hvala za odgovor.zanima pa me samo kdaj tocno govorimo da neka oseba ki ima bulimijo ne bo nikoli vec mogla imeti otrok.ali sem si morda naredila prevec skode in jih tudi sama ne bom imela.
in se zakaj mi tablete trisequens ne bi pomagale,kdaj torej bom dobila nazaj menstruacijo in s tem ovulacijo.in se nekaj kar si ne znam razloziti….zakaj imam premlao fsh,ko pa sem brala na predictor testu plodnosti da imajo zenske ki imajo neredne menstruacije povisan fsh.hvala

ali sem morda neplodna.kdaj tocno recemo da je oseba z bulimijo neplodna in ne bo mogla nikoli vec imeti otrok

Pozdravljeni Loti!
Nikoli vam zdravnik ne more reči, ali boste imeli otroke v prihodnosti ali ne, ker zdravnik nima čarobne krogle v katero bi pogledal in prebral vašo prihodnost. Res je, da z zdravim načinom življenja omogočamo zdravo delovanje vseh organov. Ne vemo pa natančno, kdaj bo in/ali bo določeno bolezensko stanje nastopilo, če telo predolgo zlorabljamo.
Naj vas potolažim, vse poti k zdravju imate še odprte, le izkoristite jih.
FSH je zvišan v obdobju ob menopavzi, kot odgovor na slabše delovanje jajčnika. Pri motnjah hranjenja ali stradanju pa se FSH ne poviša niti, ko jajčnik že dalj časa “spi”. Podobno stanje ne nastopi le pri stradanju ali motnjah hranjenja, lahko je celo posledica dolgoletne uporabe hormonske kontracepcije ali genetskih vplivov. Bojim se, da se bi vplivi hormonske kontracepcije in motenj hranjenja prej sešteli, kot izničili.
Samo en nasvet vam lahko dam: poiščite primerno pomoč in izberite pot k bolj zdravemu življenju. Nikoli ni prepozno za dobre odločitve in dobre naložbe za življenje.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

kako ste to mislili sesteli,ali mi odsvetujete hormonske tablete…kdaj torej lahko pricakujem menstruacijo in ovulacijo,po prenehanju jemanja tablet in kaj lahko naredim da bi v kratkem lahko zanosila

Pozdravljeni!
Če si v kratkem želite zanosit, vam kontracepcijske tablete ne bodo prav nič koristile. V tem primeru vam jih še posebaj odsvetujem. Vaša ginekologinja naj vas napoti na pregled na klinični oddelek za reprodukcijo, kjer vam bodo predpisali primernejšo terapijo, kot je HK.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close