Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza odstranitev jajčnika

odstranitev jajčnika

Spoštovani!
Pred dobrim mesecem so se začele spet težave z zdravjem. Po odstranitvi ostalih rodil (desni jajčnik, maternica, maternični vrat in oba jajcevoda), mi je ostal le še levi jajčnik. In sem naročena za laparoskopijo, kjer naj bi mi odstranili še tega. Julija bom stara 48 let in predvidoma takrat imam napovedano laparoskopijo. Zanima me, kaj se po odstranitvi zgodi? Ali hormoni takoj podivjajo, ali gre za postopne težave? Ali mi dajo NHT že takoj po operaciji, če pride do določenih simptomov? Sprašujem zato, ker ne vem, kaj me dejansko čaka. Moj ginekolog pravi, da bo prišlo do navala vročine, da se bom še bolj redila, pa imam že sedaj težave z odvečno težo. Rada bi kakšne informacije, kako se odvija vse skupaj. Sicer smo čakali naravno meno, a ker mi jajčnik še vedno deluje in tvori ciste, so se odločili za odstranitev. Trenutno je položaj tak, da imam na levem jajčniku cisto, ki mi je v 10 dneh zrasla iz 24 mm na 40 mm. Je pa ta jajčnik ujet v zarastline in je zdravnik mnenja, da bo ta cista ostala in lahko še zraste, počila pa ne bo. Malo me je strah, a bolečine so enostavne prehude in sem že predolgo na Nalgesinu.
Prosim Vas za kakšen nasvet, da bom vedela, kaj me čaka.
Hvala Vam za razumevanje.
Lepo Vas pozdravljam.

Pozdravljeni!

Laparoskopija je za mano, odstranili so mi še levi jajčnik s cisto vred in zarastlinami. Včeraj sem bila odpuščena iz bolnice in sem v dilemi, saj sem dobila več vrst informacij od ginekologov. Namreč, ginekolog, ki naj bi mi naredil poseg, je bil na žalost zaseden in je poseg opravila zdravnica. Malo sem bila slabe volje, vendar nisem mogla vplivati na to. Po posegu sem dobila od mojega ginekologa, ki me pozna, informacijo, da bi bilo dobro začeti z NHT. To je bilo v petek in dogovorjeno je bilo, da do danes počakam v bolnici, da se zmenimo, kaj bi jemala. Vendar pa je drug zdravnik včeraj odredil, da grem domov, za NHT se pa naj kar zmenim z svojim primarnim ginekologom. Dobila pa sem še eno informacijo, naj bi mi namreč dali v bolnici eno injekcijo, ki drži 6 do 8 tednov, potem pa bi jemala tablete. Sedaj sem v dilemi:
Mena je nastopila čez noč, saj so mi odstranili jajčnik, ki je bil še aktiven. Stara sem 48 let. Zanima me, po kolikem času se začnejo pojavljati simptomi menopavze? Kaj lahko jemljem, saj je kar nekaj dejavnikov, ki so kontraindikacija jemanju NHT:
od rojstva se zdravim za hipotirozo
imam zdravila za zvišan tlak
sem tudi močnejše postave
nisem ravno pristaš nekih “naravnih” zdravil, saj mislim, da mi ne bodo pomagale. Mislim namreč, da čisto naravnih zdravil ni. Ali si bom naredila manj škode, če jih ne bom jemala, ali bi bilo bolje jih jemati in katere so najboljše?

Lepo prosim za nasvete.
Hvala Vam že vnaprej
Lepo Vas pozdravljam.

New Report

Close