Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza krvavitev 33 dni

krvavitev 33 dni

Spoštovani,
stara sem 49 let. Vedno sem imela redne menstruacije, letos pa od januarja do marca le-te ni bilo, no zadnji dober mesec dni pa krvavim – prve dni komaj opazno, potem 14 dni nenormalno močno, zadnjih 14 dni pa spet po kapljicah. Je to normalno? Malo sem že zaskrbljena.
Hvala za odgovor
Devetka

Tudi meni se to dogaja, zelo podobno, traja pa že dva meseca. Stara sem 48 let. Bila sem pri ginekologu, ki mi je dal napotnico za UZ in mi naročil naj se naročim, ko dobim menstruacijo. Zdaj čakam, da pride močnejša krvavitev.

Ali ste vi že kaj izvedeli, kaj je vzrok? Ali bi bilo smiselno, dati pregledati kri (za hormone)?

Lp

Še moja izkušnja – dva meseca sem po zaključeni M imela nekaj dni mir, nato pa praktično vsak drugi dan rahla krvavitev in nato 14 dni močne menstruacije in nato se je nenadoma ustavila. Imela pa sem posledico – slabokrvnost. K sreči sem imela nato termin pri G, ki mi je opravila ultrazvok in predpisala Primolut tablete s katerimi imam sedaj ciklus ponovno urejen.

nova
Uredništvo priporoča

Še moja izkušnja:
Stara sem 47 let. Vedno sem imela M na 24 do 26 dni. Letos februarja se mi je zamaknila na 40 dni. Potem je bilo do sedaj spet vse normalno. Sedaj pa imam M že 16 dni.
Kaj priporočate? Naj še malo počakam ali naj grem do ginekologa?
Hvala že v naprej za kakršenkoli nasvet.

Takšne neredne krvavitve se seveda lahko pojavijo kot posledica zmanjšanega delovanja jajčnikov, možno je tudi, da je nastal kak miom, ki krvavi, v vaših letih je to kar pogosto. Žal brez ginekologa ne boste mogli ugotoviti, kaj je narobe.

Matjaž

Upam, da si že bila pri ginekologu, saj je vsaka daljša krvavitev od 8 dni lahko škodljiva za tvoje zdravje, saj povzroča slabokrvnost.

New Report

Close