Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza težave oz. odsotnost menstruacije

težave oz. odsotnost menstruacije

Spoštovani!

Na Vas se obračam zaradi hudih težav z menstruacijo.
Stara sem 18 let in še vedno nisem dobila prve menstruacije. Šla sem h ginekologinji, ki mi je rekla, da je moja maternica razvita do stopnje 8-9 letnega otroka. Rekla pa mi je tudi, naj grem preverit stopnjo hormonov. Danes sem dobila izvide in jih ne razumem ravno v celoti, zato bi Vas prosila za obrazložitev rezultatov in Vaše mnenje ali je možno pozdraviti in če je, s katerimi metodami.

REZULTATI:
TSH: 1,296mE/L
LH: <0,1E/L
FSH: 0,545E/L
PROLAKTIN: 23,6µg/L

Že v naprej se Vam zahvaljujem za vse odgovore in pomoč.
Lep pozdrav in lep dan Vam želim še naprej.

Pozdravljeni!
Menim, da je čas, da vaš ginekolog poišče vzrok za “nerazvitost maternice” in vzrok za to, da nimate menstruacije. Potrebne bodo še druge ginekološke in laboratorijske preiskave. Rezultati pravijo, da ščitnica deluje normalno in da ovulacije nimate. To je vse.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

vredu. Najlepša hvala za Vaš odgovor. Upam le, da se bo dalo še kaj urediti.

Vedno se da kaj uredit in izboljšat, brez skrbi!
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Ali je možno, da se spolni razvoj ustavi zaradi šoka? Namreč stara sem bila 9 let, ko mi je umrl oče in sedaj me zanima ali je mogoče, da je takrat telo tako odreagiralo in, da je maternica zaradi tega “zakrknila”.

Mislim, da kljub velikemu šoku, ki ste ga doživeli, ta ne bi smel imeti tako dolgotrajnih posledic.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Pozdravljeni!
Zanima me v cem bi bil lahko problem glede na to da ze 8 mesecev nimam menstruacije ? Poleg tega mi mocno njiha razpolozenje, sem razdrazljiva. Teza mi ves cas njiha in je precej visja kot je bila obicajno, kljub temu da nisem spremenila nacina prehranjevanja. Poleg tega imam neprestano potrebo po temu, da bi jedla sladko. Pogosto imam tudi krce in obcutek kot da bom dobila menstruacijo, a je potem ne.
Dala sem tudi preglesati slino in so ugotovili da imam pomankanje progeszerona. Dobila sem tudi hormonsko kremo, ki pa ni pomagala.
Lepi prosim za odgovor
Lp

Pozdravljeni!
Ker niste napisali, koliko ste stari, vam povem dva najpogostejša vzroka za izostanek menstruacije. Pri mlajših ženskah je to nosečnost, po 50. letu pa menopavza. Ne pri eni, ne pri drugi težavi progesteron ne bo pomagal, da bi menstruacijo dobili.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close