Najdi forum

Menopavza

Pozdrav,
Ima ali je imela katera od vas podobne probleme?
Stara sem 47 let. Menstruacije sem imela več ali manj redno. Sedaj se mi je pa pojavil problem.
Zadnjo menstruacijo sem imela 29.1.2013, čez 12 dni se mi je na hlačkah pojavilo par rjavordečih pikic, naslednji dan se je to ponovilo. Potem je bilo OK. Menstruacije pa do danes 05.03.2013 še nisem dobila. Ponavadi sem jo imela na 24 – 26 dni, sedaj pa je že 36 dni. Jutri imam sicer namen opraviti test nosečnosti. (čeprav uporabljava kondome)
Mislite, da sem v meni?
Drugače me nič tako posebno ne boli, edino levo spodaj me malo “potrga”. Trebuh imam napihnjen oz. trd.
Bom hvaležna za vsak nasvet.
Naj grem do ginekologa ali naj še malo počakam?

LP, Aleta

Jaz sem stara 45 let in imam enak problem. ZM je bila 3.2., tisti izcedek s pikicami pa se mi je pojavil čez 16 dni. Do danes še ni bilo menstruacije, kar je 54 dni. Trebuh pa pri meni ni tred. Mislim, da nisem noseča. Bom pa tudi verjetno v kratkem opravila test.
LP

lana38

No, po 42 dneh sem dobila menstruacijo. Vse normalno.
Sedaj čakam kako bo ta mesec… 🙂
Staramo se, ni kaj… :))

LP

Aleta jaz sem pri 46 čez noč padla v meno bilo je zelo hudo…sem pa leto prej imela menstruacijo parkrat na cca 45 dni tako da sem porabila veliko nosečnostnih testov….ko sem začela sumiti, da se nekaj dogaja šla v Adria Lab na krvne preiskave vrednosti hormonov, ko sem čez noč izgubila menstruacijo in me je začelo noro oblivat dala še enkrat kri, kjer je pokazalo na odpoved jajčnikov…
Morda bi bilo zanimivo videti kakšne vrednosti hormonov imaš sedaj, seveda pa so to že prava leta za nastop menopavze…
pozdravček

Pozdravljene,

Kot kaže je tale menopavza prava enigma, sama sem v 17 mescih imela menstruacijo 4x, priznam, da sem se počutila, kot na počitnicah, potem sem jo imela v januarju, februarju, lepo na 26-28 dni. Zadnja je bila 10.2., je to že mena? Imam jih 45 in nimam tistih zalivanj z vrocino, bega me tudi to, ker takrat, ko naj bi prisla menstruacija imam nekaj dni prej veliko željo po hrani, to pa je tudi vse, nobenih napetosti v prsih, trebuščku, tega nisem imela nikoli. In potem vse to mine brez vsake krvavitve, izcedka ali je možno, da pridem v meno brez vseh tistih zastrasujocih spremljevalcev, kot so vročinski oblivi, spremembe v razpoloženju…
Hvala….

New Report

Close