Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza Nadomestni hormoni po operaciji – da ali ne?

Nadomestni hormoni po operaciji – da ali ne?

Pozdravljeni,

stara sem 47 let, pred tednom dni so mi odstranili maternico in jajčnike zaradi številnih obsežnih miomov. Pred operacijo sem imela še vedno redne menstruacije.
Zanima me kako naprej. Vesela bi bila če mi posredujete vaše izkušnje z nadomestnimi hormoni in s kakšnimi težavami se bom lahko srečala. Koliko časa je priporočljivo jemanje nadomestnih hormonov.

Vesela bo vseh nasvetov in priporočil .. hvala v naprej

Hormone boste verjetno morali nadomeščati, že zaradi preprečevanja osteoporoze in ostalih bolezni pogojenih z nizko ravnjo estrogena. Vendar izberite to kar ponuja narava.

Prihodnje leto me čaka operacija – preventivna odstranitev jajčnikov zaradi velike verjetnosti pojava karcinoma ovarijev (imam mutacijo gena BRCA-1). Po operaciji mi zdravnik priporoča nadomestno hormonsko terapijo. Imam pa eno povsem preprosto vprašanje: če jemlješ nadomestno hormonsko terapijo in lastne proizvodnje estrogenov nimaš – ali imaš potem tudi mesečne krvavitve ali kako je s tem? Hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Nadomestno hormonsko terapijo jemljem že 10 let (od 35 leta dalje), po odstranitvi maternice in jajčnikov in praktično nimam nobenih težav. Mesečne krvavitve pač ne mora biti, če tudi jajčnikov ni.

New Report

Close