Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza redim se – trebuh

redim se – trebuh

Pozdravljeni
Imam eno edino veliko težavo. Sem ženska, približujem se meni, nisem pa še tam – mislim. Menstruacija redna, na 28 dni, nobenega izostanka, nobenih težav, sterilizirana že dobrih sedem let. Zadnje mesece se pa redim nenormalno. In to samo v trebuh. Imam probleme z odvajanjem, ampak uravnavam s slivami, probiotiki, Donat,… naravno pač. In uspevam. Zadnje čase tudi opažam, da se mi okoli popka pojavlja nekakšno migetanje, ampak občasno, tudi ne vsak dan. Sedaj me je strah kaj bi lahko bilo. Tudi na nosečnost bi pomislila, če nebi bila sterilizirana. Ščitnični hormoni so v redu – vsaj tako mi je zagotovila zdravnica na osnovi lab. izvidov. Vem da je težko tako ugibati, ampak – upam, da dobim kak nasvet. Prehrana je raznolika, sadje zelenjava. Ne jem mastno, hitre prehrane, še pohano ne.

Pozdravljeni!
Če je edina težava, ki jo občutite nabiranje maščobe okrog trebuha, in če so menstruacije redne, je malo verjetno, da je vzrk v hormonih. Pravilno ste se spopadli s težavo, sprememba prehrane je najboljša terapija, najcenejša in z najmanj stranskimi učinki.
“Migotanje” v trebuhu je lahko posledica živahne peristaltike (gibanja) črevesja, kar je za povečan vnos s celulozo bogate hrane značilno!
Lp., Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close