Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza Progesteron-dabroston

Progesteron-dabroston

Pozdravljeni,

stara sem 34 let. Dve leti nazaj sem prenehala s kontraceptijskimi tabletami. Prve tri mesece sem imela redne menstruacije, nato so se začele izvenciklične krvavitve in vnetja v drugem delu menstrualnega cikla. Zaradi težav in posledično slabega PAP-a sem bila napotena na histerokopijo in letz. Diagnoza je bila, da imam premalo hormona progesteron. Dobila sem tabletke dabroston, ki sem jih jemala 6 mesecev od 11. do 25. dne menstrualnega ciklusa. V juliju sem zaključila terapijo s tabletami dabroston. Menstruacije so se mi uredile na 28-30 dni. Vsak mesec me v drugem delu ciklusa spremljajo vsi nosečniški znaki (črvičenje po trebuhu, boleče in težke prsi, napihnjenost), vendar zanosim ne. Kaj mi predlagate?

Lep pozdrav,

Nina

Pozdravljeni!
Ali ste preverili, če imate ovulacije in če imate zdaj po terapiji dovolj endogenega progesterona v drugi polovici ciklusa?
Znaki kot jih opisujete, so lahko predmenstrualni sindrom (PMS). PMS je daljši in bolj izražen v ciklusih brez ovulacije. Glede na vašo starost in željo po zanositvi, jaz z diagnostiko ne bi odlašala.
Lep pozdrav, Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close