Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza menopavza in zaščita

menopavza in zaščita

Pozdravljeni,

stara sem 47 let, bližam se 48. V zadnjem letu in polse mi je cikel spreminjal: 23, 26 dni največkrat, 2x po 14 dni, 1x 30 dni.
Sedaj mi je menstruacija izostala že 32 dan, naredila sem test nosečnosti, ki je na srečo negativen.
Z možem sva vsa ta leta uporabljala naravno “kontracepcijo”, varnih in nevarnih dni in izliv izven nožnice, kar pa sedaj ni več mogoče, oz. sem ob vsakem izostanku menstruacije totalno vznemirjena. Nikoli se nama ni zalomilo, otoci so bili spočeti načrtovano. V mladih letih sem nekaj časa uporabljala KT, vendar mi niso ustrezale-totalni padec libida-jih sploh nisem več potrebovala, poskusila sem z obročkom-katastrofa-krvavitve, ki so trajale po 14 dni-zopet skoraj ni bilo potrebe po kontracepciji in potem sva se odločila pač za to metodo.
Zanima me kakšno zaščito bi mi svetovali. Izgleda, da je mogoče konec z mojo menstruacijo. Ali je je smiselna sterilizacija v teh letih zame? O tem sem spregovorila s svojo ginekologinjo po rojstvu drugega otroka (stara sem bila 38), pa mi je predlagala sterilizacijo pri možu, ki pa ni bil za. Tako je ostalo kot je.
Hvala za vaše mnenje.

New Report

Close