Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza normalne težave?

normalne težave?

Letos bom dopolnila 49 let. Občasne neredne menstruacije se pojavljajo že par let, poleg tega
sem zadnje čase bolj raztresena in nervozna. Vem, da se bliža mena, vendar me nekateri znaki
včasih vseeno malo skrbijo. Sedaj mi menstruacija zamuja že več kot 14 dni, nekaj dni sem
imela občutljive prsi in občasno krvav izcedek, zato sem naredila tudi test nosečnosti, ki je
bil negativen. Skrbi me krvav izcedek, ki še kar traja, kakšen dan nič, kakšen dan pa večkrat
opazim svežo kri v izcedku, največ ob večjih naporih.
Naj povem, da sem bila novembra lani na ultrazvoku zaradi dolgotrajne krvavitve in ni bilo nobenih
posebnosti. Ali menite, da bi morala ponovno k svoji ginekologinji?

Spoštovani!Lepo prosim za nasvet.Stara sem 49 let in sem do nedavnega ,13 .3.2012 imela normalno perilo na 27-28 dni.Zadnja menstruacija je trajala malo dlje(5 dni normalno ,nato še 4 dni z manjšim krvavim izcedkom).Ta mesec(april)pa je sploh nisem dobila,oz.mi zamuja..Ali je možno ,da mi je naenkrat nastopila mena.kolikor vem imajo ženske pred nastopom mene kar nekaj težav(večina).zaščite nimam .Sem pa naredila test z clear blue in je bil negativen.3 leta se zdravim z biološkimi zdravili HUMIRA zaradi Ankilozirajočega spondilitisa,občasno tudi z tramalom,drugih zdravil ne jemljem,ki bi lahko vplivale na ciklus.Prosim svetujte mi ali obiščem glede tega svojega ginekologa ali počakam na redni pregled ,katerega pa imam šele decembra.Hvala vam za odgovor.

Spoštovani!

Stara sem 60 let in že 10 let brez menstruacije. Sedaj pa se mi je začel pojavljati temnorjav izcedek, ki je viden 2 dni, nakar se preneha po parih dneh se pa zopet pojavi. Bila sem že na pregledu, kjer niso ugotovili nič, razen, da je sluznica precej tanka (1 mm ) Mene pa kljub tej obrazložitvi še vedno skrbi in me zanima, kaj bi to lahko bilo.Zelo bi bila vesela vašega odgovora.

L.P.

New Report

Close