Najdi forum

Hormoni

Lepo pozdravljeni

Po dveh spontanih splavih že več kot leto dni poskušam zanositi.V tem času se mi je tudi skrajšal ciklus za tri dni (na račun lutealne faze – dolga je le 9, 10 dni. Za podaljšanje sem jemala Dabroston a ne pomaga). Šla sem tudi na hormonske preiskave. Preiskave so bile narejene 4 dan cikla. Rezultati so sledeči.

Estradiol 152.8 pg/mL (referenčna vrednost za folikularno fazo 12.53 – 165.5 pg/mL)

FSH 3.63 (referenčna vrednost za folikularno fazo 3.5 – 12.5)

LH 3.77 (referenčna vrednost za folikularno fazo 2.4 – 12.6)

prolaktin 11.9 (referenčna vrednost 1.9 – 25 ng/L)

Predvsem me skrbi visok estradiol. Na internetu sem zasledila, da naj bi visok estradiol navidezno zniževal FSH.

Bila sem tudi v prvem postopku IVF, kjer sem imela 5 jajčnih celic (na desnem jajčniku, levi je zaradi entometrioma poškodovan.)
Izbrana ginekologinja pravi, da so hormonski testi v redu.

Kaj vi menite? Hvala za odgovore.

Andreja

Pozdravljeni!
Strinjam se z vašo ginekologinjo, da so laboratorijske vrednostii pregledovanih hormonov v normalnih vrednostih.
Dabroston (gestagen), ki ga dobivate za podporo delovanju rumenjakovega telesca (corpus luteum), lahko vaša ginekologinja zamenja z Utrogestanom (BH progesteron).
FSH ni navidezno nizek, ampak je njegova vrednost nizka zato, ker imate dovolj estrogenov. Ko bo jajčnik izdelal premalo estrogena, bo telo zviševalo FSH (folikel stimulirajoči hormon), da bi vzpodbudil jajčnik k delovanju.
Lep pozdrav, Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Pozdravljeni

hvala za hiter odgovor. Kaj pa menite o jemanju vitamina B6 za podaljšanje lutealne faze (na internetu sem zasledila jemanje 50 mg B6 na dan) in navadne konopljike – vitex chastberry za spodbujanje ovulacije.
Ali za spodbujanje ovulacije obsatajo tudi BH namesto klomifena?

Hvala za odgovore in le dan še naprej.

Andreja

Pozdravljeni!
Priporočam jemanje vitamina B6 (100 mg/dan), vitamina E (400 mg/dan). Smiselno bi bilo jemati tudi vitamin A (najbolje v obliki BETA karotena) in ostale vitamine skupine B.
Nadomestila za Klomifen v obliki BH ne poznam.

Lep pozdrav,

Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Pozdravljeni, zanimivo, tudi sama sem veliko prebrala o B vitaminih.
Punce na tujejezičnih forumih jemljejo B-komplekse, pri katerih je vsakega vitamina po 50mg.
Teorija je nakako taka, da je pametno jemati vseh vitaminov približno enako dozo…Ne vem koliko to drži zato sprašujem tu – kaj je boljše…Jemati 50 mg B6 ali jemati B komplekse, pri čemer je 50 mg vsakega, naprimer polovico tabletke v tem primeru:

http://www.vitalabo.si/vsi-izdelki/vitamini/mega-b-s-r?gclid=CNOE17W7sq4CFQFI3godMDozPQ

prosim za odgovor in lp!

Pozdravljeni,
Vitamine sklupine B lahko jemljete v obliki B Kompleksa. Tabletke vam ni potrebno razdeliti na polovico. 100 mg ne bo previsoka doza.

Klomifen ne more biti BH hormon, ker ga telo ne proizvaja za indukcijo ovulacije. V medicini induciramo ovulacijo s FSH (folikel stimulirajoči hormon) hormonom, ki ga proizvaja hipofiza. Včasih so FSH pridobivali iz urina menopavzalnih žensk. Ni bil samo BH, bil je celo naraven. Danes inducirajo ovulacijo z BH FSH, ki ga pridobivajo sintetično.
Lep pozdrav, Sabina Senčar

Sabina Senčar, dr. med.

Pozdravljeni

Stara sem 30. Menstrualni cikel imam dolg 26-28 dni. Že par mesecev z ovulacijskimi testi clearblue opazujem ovulacijo in test je vedno pozitiven na 15 dan ciklusa – to pomeni, da imam nato ovulacijo 16 oz 17 dan ciklusa. Ali prav razmišljam, da je za uspešno vgnezditev lutealna faza lahko prekratka? Kako se to lahko sploh ugotovi? Na 2.dan menstruacije sem dala kri in FSH in LH sta oba znotraj referenčnih vrednosti (za prolaktin nimam podatka). Kateri hormoni ( tablete) se predpisujejo v podporo lutealni fazi?

Hvala in lp

Pozdravljeni!
Občutek imam, da ne zaupate svojemu telesu in ne zdravniku in ste se odločili stvari vzeti v svoje roke. Vaše zgodbe ne poznam in ne vem kako je prišlo do tega kratkega stika. Mislim samo, da bi bilo vseeno boljše, če se o svojih strahovih in željah pogovorite najprej s svojim ginekologom.
Lep pozdrav, Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Pozdravljeni,

trudim se zanositi. Prosim za razlago hormonskega testa. Test je bil opravljen tretji dan menstruacije.

FSH 2,73
Estradiol 297,5
Progesteron 0,126
LH 2,35
Prolaktin 18,80

6 mesecev sem jemala dabroston zaradi izvencikličnih krvavitev. V juliju sem s terapijo zaključila. Menstruacije so se uredile. Je možno glede na rezultate zanositi po naravni poti?

Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljeni!
Glede na laboratorijske rezultate, ni samo možno, ampak bi bilo povsem verjetno, če bi zanosili. Ne poznam nobenega drugega dejstva, kot je posredovanih 5 laboratorijskih vrednosti.
Lp., Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Lepo pozdravljeni,

stara sem 36 let, samoplačniško sem dala pregledati nekaj hormonov. Ker ni bilo referenčnih vrednosti zraven vas lepo prosim za interpretacijo vseh teh hormonov.

S-TSH = 1.48 mlU/L
S-T4 Prosti = 15.64 pmol/L
S-T3 Prosti = 4.44 pmol/l
S-FSH = 5.87 IU/L
S- LH = 6.06 IU/L
DHEA-S = 5.04 umol/L

Testosterone, free 1.31 pg/ml
Androstendione 0.99 ng/ml

S-AMH = 2.95 ng/mL

Kri sem dala 3 dan mentruacije.

Hvala za vaš odgovor!

Pozdravljeni!
Glede na izbor pregledanih hormonov predvidevam, da se zanimate za vašo zmožnost zanositve.
Izvidi so vzpodbudni. Kakšno pa je vaše konkretno vprašanje?
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close