Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza cimicifuga – Remifemin

cimicifuga – Remifemin

Ima katera od vas izkušnje z grozdnato svetilko – cimicifugo, ki jo vsebuje Remifemin?
Hvala.

Jaz sem ga jemala cca 6 mesecev in ugotovila, da mi nič ne pomaga. Sprva, ko so valunge za nekaj časa prenehale, sem mislila da je Remifemin prijel, no sčasoma pa sem ugotovila, da ciklično prihajajo obdobja hujših simptomov in obdobja remisije….pa če jemljem Remifemin ali pa ne….sem pa zasledila na neki tuji strani, da je farmacevtska industrija, takrat ko je med ženskami zavladala panika zaradi dokazanih stranskih učinkov NHZ s strani WHI. hitro spravila na tržišče Remifemin kot “naravno” alternativo NHZ, v bistvu pa sploh ni tako nedolžen, mislim da je narejen na osnovi petrlojeja…toliko o “naravnem”seveda je odločitev vsakega posameznika kaj bo jemal in kaj ne!

Živio!
Tudi jaz sem poskusila z remifeniom vendar sem ga prav kmalu opustila. Stalno sem imela
namreč občutek kot bi imela otečeno nosno sluznico oz. poln nos. Ko sem po 14-ih dneh prekinila z jemanjem je ta težava takoj izzvenela. Kar se tiče valung mi zadeve ni nič olajšal!

Lp

nova
Uredništvo priporoča

Živio!

Po opaznem “popuščanju” prog.kreme, al kaj??, sem se zatekla v lekarno, naj mi nekaj dajo. Predlagala je remifemin in nekaj iz soje. Sojo jem, pa sem vzela Remifemin. Se mi je zdelo, da mi je v pol ure pomagal!!! Če je to to je, če pa ni, pa tud prav. Zaenkrat ne opažam stranskih učinkov, jemljem ga pribl. mesec dni. Za valunge pa vam priporočam homeopatsko zdravilo beladona (na 9 ali 12 potenco). Vsako tresenje, valunge, rdečice,….Sem bila pred dvema letoma pri homeopatinji in mi je poleg še enega h.zdravila le to predlagala ob paničnih napadih in je rekla da to lahko jemljem kadar me kaj takega prime. Jaz uporabljam – valung nimam več! Yeee! Nekaj je pripomogla še prog.krema, pa prilagojen jedilnik,…pa se nekako prebijam čez vse to.

jaz uporabljam cimicifugo v kapljicah Agnukliman .

3×20 kpl

počutje OK, valovi le 3 x dnevno po par sekund, kar me ne moti,saj vem kaj se dogaja v žilah in zakaj so valovi.

Valovi niso ne vem kak problem.

Bolj sem zadovoljna, da nimam več /končno/ depresij in se po nekaj letih lahko veselim stvari, katerih sem se predtem veselila in jih zaradi depresije opustila.

Pa cimicifuga mi pomaga, da ne stresam več jeze in živčnosti na najbližje. Sem povsem pomirjena in polna veselja do življenja

Pri hudih simptomih menopavze pomaga le nadomeščanje hormonov in nič drugega…govorim iz prve roke.
Srečnica si ker te oblivajo le rahle valunge……in želim ti da pri tem tudi ostane, razmipljaj še naprej pozitivno!

je pa tudi res, da ženske različno prenašajo t.i. “hude simptome”..

kolegica je pri 42 letih začutila nočno potenje…..in zbujanje.
Ona je to dojemala kot ” hud simptom” in je že po treh dnevih šla po “hormonsko zdravljenje”,, ker ni mogla prenašati da se 1x na noč zbudi za kratek čas.

jaz recimo sem se od 43 leta naprej pa do menopavze, to je trajalo cca 5 let ponoči zbujala in potila, pa vendar to zame ni bil “hud simptom”. Valunge pa so bile le zadnje leto pred menopavzo (zadnjo menstruacijo). Pa tudi valunga, če jo sprejmeš in razumeš kaj se dogaja pozitivnega v možganih, ni več tako huda…..

Torej hočem reči, da niso vse ženske enako “vzdržljive”….

ene ženske skozi predmenopavzo zorijo in se plemenitijo, notranje bogatijo, druge pa obupujejo in so vse nesrečne in ne sprejmejo predmenopavznih sprememb….

Jaz sem imela zelo močne vročinske oblive na 10 minut dan in noč cca 140x)-si lahko predstavljate, spanja pa nič….depresijo, zatekanje, bolečine v sklepih…..hja poskusila sem se tolažiti da je to le prehod v modrost in blablabla…..po 2-h letih neprespanih noči in valung non-stop se mi res že skoraj meša verjemite.
Sicer pa kdor tega ni doživel pač ne razume……

No glavno je da nisem podlegla sintetičnim hormonom in da se mi ni zmešalo…Hvala dr. Senčarjevi, ki mi je zelooooo pomagala!!!!

Pozdravljeni, mene zanima kako vam je pomagla. Kakšna zdravila vam je prepisala? Hvala.

Vas pa popolnoma razumem, ker se meni tudi to dogaja.

Lep pozdrav in še lepše počutje,
AlekSandra

Draga Aleksandra, ste edina ki sem jo do sedaj srečala z tako dinamiko valung… to je res nevzdržno, saj poleg občutka vročine, občutiš še slabost, vrtoglavico, tesnobo, razbijanje srca in občutek da ti primanjkuje zraka…
Aleksandra, kot rečeno sem poskusila skoraj vse bila sem tudi v ZG pri dr Toljanovi, žal mi njena terapija ni pomagala, je pa ogromno drugim ženskam.
No z dr. Senčarjevo sva se cca1 uro pogovarjali, da sva ugotovili v kakšnih obdobjih sem se najbolje počutila in kdaj slabo. Pregledali sva tudi vse moje izvide izpred 2,5 let pa do sedaj. No ugotovili sva da mi očitno estradiol sploh ne odgovarja, močno pa mi primanjkuje progesterona, slabo mi deluje tudi ščitnica. No cca 4 dni se mažem s 8% Progesteronsko kremo in zjutraj jemljem 100 mcg Euthyrox in valunge so izginile, pa še po 2-h letih sem se naspala…..presrečna sem!!!!

Zanima me, kje se da kupiti kapljice Agnukliman in ali jih je moč dobiti brez recepta? Se jih dobi tudi v Slo ali samo v Au?

Prosim za odgovor.

Vnaprej hvala.

Kapljice Agnukliman se dobijo brez recepta samo v Avstriji. Ena steklenička stane okoli 8 eur.

New Report

Close