Najdi forum

tudi jaz

Po 7-letnih občasnih težavah (vrtoglavice, depresije, anksioznost, potenje, neredne menstruacije) se je zdaj začelo zares tudi pri meni.

Vročinski valovi, medtem ko je zunaj 34 stopinj celzija, ja, to je bilo res pravo pasje poletje. Pa vročinsko potenje sredi noči, ko odpiraš okna na stežaj, mož pa zraven jamra, da ga zebe.

Imam nekaj vprašanj za “vroče” ženske.

prvič: Ali ima katera od vas diabetes in jemlje insulin? Če da, potem mi povejte, kako nižate visoki sladkor ob vročinskih valovih?

drugič: Kako se hladite ob vročinskih valovih. Mislim prav na hlajenje, recimo ventilator, slačenje do nazga, vlaženje telesa z mokro brisačo? Mogoče kakšni hladni napitki?

tretjič: Remifemin jemljem 2 x 1 tbl. Ali bi bilo dobro tudi 2 x 2 tbl, čeprav ni v navodilih tako?

Hoj, jaz imam v torbici pahljačo (strgala sem jih že nešteto), na mizi pa z usb ključkom na PC priklopljen majhen luškan ventilator v obliki rožice (kupila v Tchibo) in ko zakuham samo pritisnem na gumb in že pihlja hladen vetrc :). Za ponoči pa imam ob vznožju postelje postavljen ventilator na tako da piha samo na mene, mož pa je v zavetju…pa jasno okno na stežaj odprto.
remifemin meni ni NIČ pomagal imam pa valunge tudi na 10 minut, zdržati moram še do konca oktobra ko sem naročena pri dr. Sanji Toljan v Zagrebu, potem pa dobim bioidentične hormone, ki so brez stranskih učinkov in upam, da bo tega pekla konec! Drži se!!!!

Po Remifeminu pa je meni nekoliko bolje. Valunge so zdaj “le” 3x čez dan in obvezno še vsako noč po 2x.

Bom pa rajši poskusila še Agnukliman kapljice 100ml.

Dobila jih bom preko sodelavke iz A iz lekarne v Klagenfurtu in so po 6,10 EUR.

Mene pa zanima če mogoče katera ve koliko časa to traja valunge mislim eno leto že ni več menstruacije pa me še vedno obliva.

Ja, jaz sem kar mojo mamo vprašala.

Pri njej traja mena že od njenega 47-leta, to je že 24 let. Najprej so bile valunge 10 let zelo intenzivno vsak dan, zdaj pa se še občasno pojavijo v blagi obliki.

Žal pa si moja mama zaradi nepoznavanja ni znala pravočasno pomagati sama z npr. Remifemin-om in podobnimi zelišči.

Ženske si zato lahko veliko same pomagajo in olajšajo npr. s cimicifugo (Remifemin, Agnukliman kapljice in podobno). In tudi morajo to storiti zase, saj so še polno aktivne in je še daleč do “mirne” penzije. Včasih so šle naše matere v penzijo pri 52 letih, me bomo šle v najboljšem primeru pri 60-letih..

Od 50-letnice v menopavzi se danes zahteva, da je sposobna in učinkovita delavka, zdrava, prijazna žena, razumevajoča mati svojim študentom, pa še da dobro izgleda…..

Meni remifemin v dozi 2×1 ni pomagal, zato sem poskusila z 2×2. Imam občutek, da so valunge redkejše, oz. manj intenzivne, jih lahko prenašam brez večjih problemov. Je pa res, da nekako remifemin “prime” po določenem času jemanja…kot vsa “zdravila” rastlinskega izvora.

Drage bralke

Ne bom naštevala vseh težav, ki se jih imela – vročinski oblivi, kilogrami, depresija, težave s ščitnico in sladkorjem…Po štirih mesecih uporabe progesteronske kreme vam ne morem povedati, kako zelo se je moje počutje izboljšalo.
Pred to naravno progesteronsko kremo tudi meni ni prav nič pomagalo (no, razen sintetičnih hormonov).
Slišala sem, da bo kmalu naprodaj tudi v Sanolaborju.

Lep večer
Tanja

Tanja, napiši prosim kaj več o tej kremi.
Najlepša hvala!!!

Pozdravljena Tanja,
Tudi jaz bom danes začela z mazanjem s kremo, ki jo prodaja Holistic. Če ni skrivnost, bi te prosila, če mi napišeš kakšne vrednosti Es in Pr si imela pri analizi sline in v kolikem času si opazila učinek kreme. Mene najbolj muči izpadanje las,izguba menstruacije (44 let) saj težo vzdržujem z sicer norimi treningi.
Pa še eno vprašanje bi imela za vse, ki ste na tem forumu. Me namreč zanima, če je katera od vas opravila sterilizacijo. Namreč jaz vedno bolj sumim (tudi tuje študije kar velikokrat nakazujejo povezavo), da so se mi vse te spremembe (najprej ščitnica, potem neredne menstruacije, težave s prebavo, srčnim utripom, nabiranjem maščobe na trebuhu in bokih,… začelel pojavljati eno leto po sterilizaciji. In danes, ko sem prebrala knjigo Žensko telo ženska modrost sem o tej povezavi med sterilizacijo in upadom vrednosti progesterona vse bolj prepričana. Če bi knjigo prebrala pred petimi leti, se za ta poseg ne bi odločila. A takrat se mi je zdel najbolj ok, saj kontrac. tablet nisem prenašala, pa tudi ginekolog je svetoval tako.
LP

Pozdravljene,

evo še ena, ki ima težave pri 47. Tukaj sem prebrala za kremo od Holistic. Kontaktirala sem jih, ampak ne odgovorijo. Kaj to pomeni?

Rada bi se tudi naročila pri dr. Toljan. Ali mogoče katera ve, kakšna je čakalna doba, če se naročim v Zagrebu?

Hvala, lp vsem

Menta, najbolje da jih pokličeš oz napišeš mail:
http://www.poliklinika-orlando.hr/hr/kontakt/provjera-slobodnih-termina.html

Vsekakor je čakalna doba dosti krajša kot v Ljubljani….jaz grem čez 10 dni v Zagreb 🙂

Hvala , Nalica, sem jim pravkar poslala mail. Medtem so mi tudi iz Holistic odgovorili, ampak ker dr. Toljan pravi, da ni dobro jemati česarkoli brez predhodnega pregleda, si zdaj ne upam naročiti te kreme. Kaj pravite ostale?

Krema, ki jo lahko naročiš pri Holistic, je 2%, medtem, ko ti dr.Toljanova predpiše individualno kremo in sicer na osnovi pogovora in ocene, kakšno je tvoje hormonsko neravnotežje. Kreme naroča v lekarni v Nemčiji, medtem, ko Holistic naroča kreme od proizvajalcev iz Amerike. Sama sem sicer lansko leto od drugega dobavitelja naročila bioidentični progesteron iz Anglije. Krema mi je pomagala približno 3 mesece, potem pa so se težave z meno zopet pojavile. Takrat sem se naročila pri dr.Toljanovi, katera mi je na podlagi testov naročila močnejšo kremo, hkrati pa tudi testosteronsko in estrogensko kremo. Sedaj sem super.

LP

Hvala, Jerneja. Sem se naročila na polikliniki Orlando. Sedaj mi je naštela, katere hormonske izvide moram prinesti s sabo. Omenila mi je, da lahko te teste opravim v Ljubljani v Adria Labu. Ker nisem iz Ljubljane, me zanima, če mi lahko svetuješ (ali pa katera druga), če se te preiskave lahko opravi kjerkoli, kakšna je cena (sem našla sedaj nekje, da stanejo estradiol, testosteron, progesteron vsak po 10 €, ostali pa cca 5 €, skupaj se nabere….).

Pa še to, če v Adria Labu delajo tudi sladkor, sliko jeter (če sem prav razumela) in maščobe v krvi, ter urinske teste.

Hvala,

Lp

Če ti ginekolog da napotnico, ti hormonske teste napravijo tudi v Kliničnem centru. Drugače pa hormonske teste po lokalnih zdravstvenih domovih ne delajo, sem preverila. V Adrialabu sem za testiranje, ki mi ga je predlagala dr.Toljanova, dala (okoli 6 testov) cca 80 eur.
Imaš pa na spletni strani Adrialaba cenik z vsemi testi, ki jih opravljajo.
Drugače si pa poglejte intervju http://tvslo.si/predvajaj/dobro-jutro-2-del/ava2.118220505/- očitno se je pojavila v Sloveniji prva zdravnica, ki se je začela ukvarjati z bioidentičnimi hormoni na podoben način kot dr.Toljan.

Jerneja, jaz se ta mesec odpravljam v Zagreb 🙂

Torej poleg hormonske slike potrebujem tudi splošno krvno sliko (sladkor, holesterol……)???
lepo te prosim tudi za info po kolikem času mazanja so simptomi izginili oz pojenjali?
Najlepša hvala!!!

Hvala, Jerneja. Cenika na strani Adria Lab ne najdem. Nimam napotnice ginekologa. A če bi jo pridobila, bi dobila te teste brezplačno oziroma mi krije zzzs?

Nalica, meni so rekli, da naj prinesem tudi hormonalni status ščitnice, krvno sliko za sladkor, maščobe in status jeter, ter urinsko analizo.

hvala menta, jaz bom naročila:

-splošne biokemijske preiskave (tu notri je sladkor, holesterol, jetra…….)

in pa hormone:

-FSH
-LH
-Estradiol
-Progesteron
-testosteron
-DHEA
-TSH
-T3
-T4

Ali je katera poskusila LADYCARE magnet? http://www.wellneo.si/lepota_in_zdravje/ladycare.html?csu=general&gtv=1&cex=152520&med=sem&orig=mcn&vir=no&src=si_gen_general_sem_google_1__LadyCare&referrer=google_sem_152520&gkw=LadyCare&gclid=CK6lvuiM6qsCFUMOfAodhRV6JA

Obljubljajo veliko – koliko je na tem resnice?

Dobila sem izvide, plačala 93€ v Adrialabu….imam zelo povišan holesterol, hipotirozo, vsi hormoni kažejo na postmenopavzo…totalno neravnovesje, le DHEA je v redu kar me zelo veseli.
V ponedeljek sem pa naročena pri dr. Toljan in sporočim kako in kaj.
Komaj čakam!!!!!

New Report

Close