Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza huuudi simptomi

huuudi simptomi

Živjo sotrpinke!!!

Eno leto in pol se že borim z zeloo hudimi simptomi klimakterija…letos bom 48. To pomeni 3-mesečne epizode z navali vročine na 10 minut podnevi in ponoči ja 🙁 res grozno, potem pa cca 2 meseca zatišje in spet…..skoraj nič ne spim, imam pa ventilator postavljen čisto zraven postelje, tako da si ga lahko prižigam in ugašam…ja hec kaj vse ne počnemo (mislim da se bo mojemu možu zmešalo), sem zoprna, ….poskusila sem vse živo…sintetičnih hormonov pa nočem zaradi dokazano grozljivih stranskih učinkov. Naši ginekologi, podkupljeni s strani farmacevtskih podjetij vedno ponujajo eno in isto, seveda najprej hormone, ko pa slišijo da jih ne želiš ti hitro ponudijo “naravno” zadevo kot je npr Remifemin (tudi zelo škodljiv).
Imam tudi hipotirozo in bi se rada znebila sintetičnega Euthytoxa, zato bom poskusila z Maco. jemljem jo šele en teden…dozo Euthiroxa pa zmanjšujem, jemljem tudi alge Kelp (zaradi joda)bomo videli. Ja naročila sem se pa tudi pri dr. Toljan v Zagrebu, no na vrsti bom konec oktobra.
Drage moje, niste same, hvala bogu za tale forum, raziskujte in raziskujte…saj si le tako lahko pomagamo!!!
Držte se!

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Jaz ti alg ne bi priporočala . Znano je, da za hipotirozo ni priporočljivo pretirano vnašanje joda v telo . Pa tudi ne razumem dobro kako bi lahko Maca nadometisla ščitnični hormon , ki ti ga primanjkuje?

lojka, nisem dobro napisala, Maca baje stimulira telo da samo proizvaja hormone (seveda kolikor je to sploh še možno), nisem mislila konkretno na ščitnico. V Zagreb pa tako ali tako nesem sliko celotnih hormonov tudi ščitničnih in vsaj po moje bo “coctail” vseboval tudi bioidentične ščitnične hormone.
Zahvaljujem se za namig glede alg!!
Skratka, ravnokar sem si na mizo namestila majhen ventilatorček v obliki rože v lončku……..

nova
Uredništvo priporoča

naj dodam še tole glede Mace iz članka v Jani:
“Učinkovanje mace je, sinergija vseh pomembnih hranilnih snovi in teh alkaloidov. Učinkuje na žlezo hipofizo, nekako jo pomladi in spodbuja, da izloča hormone v svojstvenem razmerju za vsakega človeka. Hipofiza s hormoni kontrolira druge žleze (ščitnico, nadledvično žlezo, pankreas, spolne žleze …), te pa posledično uravnavajo delovanje vseh organov.
Najizrazitejši učinki pa so (maca blaži tudi simptome PMS in uravnava menstrualni ciklus) pri ženskah v menopavzi. Vročinski valovi bistveno oslabijo ali pa popolnoma izginejo. Ker je tudi depresivnih občutkov manj, se razpoloženje izboljša. V veliki meri olajša vse fizične težave, ki spremljajo menopavzo, ko postane menstruacija neredna, se to dostikrat zopet uredi. Kar je zelo pomembno, ker se organizem hitreje stara, ko se poruši hormonsko ravnovesje in zniža raven hormonov. Tudi zunanjost ostaja mladostnejša (videz kože, sijoči lasje, čvrsti nohti …).
Ameriška znanstvenica dr. Viana Mueller je z analizami ugotovila, da pri nadomestni hormonski terapiji, v kateri se uživajo hormoni v kemični obliki, žleze, ki proizvajajo hormone, običajno zakrknejo in lahko celo nehajo proizvajati hormone.”

Nalica pozdravljena!
Zanima me katere zelo škodljive učinke ima Remifemin, oz. kje je kaj več o tem napisanega?Zaradi nejasne diagnoze ne smem uživati sintetičnih hormonov, zato sem mislila da je Remifemin najboljša izbira.
Za informacijo se zahvljujem.

Hvala bogu, to je že za mano, a morda ravno zato lahko povem kaj uporabnega…veliko stvari sem uporabljala, preizkušala, a zares odleglo mi je šele z jemanjem tablet Klimaktin, ki jih imajo še sedaj. Narejene so iz rastline cemicifuga in vsebijejo rastlinski hormon. Jemala sem eno tableto dnevno, a ko jih začneš jemati, se učinek pokaže šele po enem mesecu.
Kolegica je pila tudi eliksir iz zdravilnega kamna citrin in lepidolit, s sabo pa je nosila ognjeni ahat, ki jemlje vročino iz telesa in tako zmanjšuje težave.
Vredno je poskusiti

zvon123, kot sem rekla že skoraj 2 leti iščem najboljšo in najmanj škodljivo rešitev, zaenkrat so to bioidentični hormoni (najbližje v Zagrebu dr. Toljan Sanja), jaz jo obiščem konec oktobra, komaj čakam da si odpočijem, ker prav dolgo ne bom več zdržala, spim po cca 2 uri na noč in to ne v enem kosu, non stop valunge…..
O Remifeminu pa tole:
Ko je bilo z znanstvenimi raziskavami (v ZDA) ugotovljeno kako hudi so stranski učinki NHZ je ogromno žensk v paniki prenehalo jemati hormone, pa si je farmacija izmislila novo tržno nišo, saj so pričakovali, da bomo skoraj vse iskale nekaj “naravnega”, no in so dali na trg Remifemin, tole je iz knjige “Take control of your health”:

“Remifemin, a heavily-advertised menopausal product, is derived from black
cohosh, another phytoestrogen. According to the brochure, it “…contains 50%
alcohol by volume,” and the “…medium of extraction is ethanol 60% by volume, as
well as “… isopropyl alcohol 40% by volume.” These are petroleum products and
are well known to be extremely detrimental to our health.”

Pozdravljene,
tudi jaz imam pri svojih 53 letih in menopavzi že kako leto iste težave (nespečnost, navali vročine, slabost,depresija,……..)
In sem na internetu našla “rešitev”, ki se ji reče HRT. To so kapsule ( popolnoma naravne zdravilne sestavine) ki blažijo vse te težave in moram reči, da jih imam po 3 mesecih jemanja že več kot polovico manj 🙂
Jaz si jih naročam direktno preko spleta, naslov je : http://www.hwize.com ali tel +44 (0) 576 3122

Upam, da bom s tem pomagala kakšni “nesrečnici”, da si z jemanjem omili svakodnevne težave.
Lep dan,
Majda

Mislim, da pretiravaš s strahom: alkohol in isopropilni alkohol se uporablja pri ekstrakciji učinkovine iz droge.Tudi tinkture( baldrijan, npr) je alkoholni izvleček iz korenine baldrijana.Res da se, zadnje čase, pojavljajo članki o škodljivosti isopropilnega alkohola, a kolikor sledim se le ta nanaša na kozmetične izdelke (kreme, lotione), na produkte, kjer se isopropilni alkohol nanaša direktno na kožo.
Kot rečeno, v primeru remifemina pa se uporablja le za izluževanje učinkovine, ki jo potek vgradijo v tableto.
Meni osebno remifemin izredno pomaga.Stara sem 52 let in ga jemljem že dve leti, 2×2 tablete/dan.

Ojla, ravno sem mislila vprašati nekaj o Maci, pa vidim, da si že ti pisala o tem. Torej, mene zanima, če lahko jemljem Maco obenem z uporabo progesteronske kreme.

Jemala sem jo redno kar precej časa in se mi zdi, da je pomagala v smislu zaviranja nastanka mene. Oziroma, menstruacija je pri meni postala zelo neredna in kakšen mesec je sploh ni bilo, potem sem začela z Maco in sem spet imela menstruacijo. Nakar sem naredila pavzo, nekaj časa je nisem jemala. Zdaj pa ne vem, ali je to bil vzrok, ali pa je samo naključje, ker sem imela tudi zelo stresno obdobje v svojem življenju, najtežje kar jih pomnim. Skratka, menstruacije spet ni bilo. Sedaj jemljem progesteron in sem jo spet dobila (menstruacijo). Rada bi pa spet začela jemati tudi Maco. Ali bi bilo to v redu? kaj mislite?

Menta, nisem napisala nadaljevanja…jemala sem Maco in vsak dan mi je postajalo slabo in nekaj me je tiščalo v žlički, vsak dan! na dopustu se je nadaljevala tako da sem jo nehala jemati…pa sem vseeno dobila tri tako hude napade (in to v tujini) da me je mož odpeljal v bolnico kjer so bili prepričani da imam napad žolčnih kamnov…ob povratku domov se je nadaljevalo nisem zdržala na nogah več kot 20 minut, bolelo, slabo….vse preiskave želodca in črevesja pa niso pokazale nič…
Če pogledaš na tuje forume glede stranskih učinkov Mace opisujejo ogromno želodčno-prebavnih težav podobnih zastrupitvam s hrano…..Maca je super ampak paziti moraš na doziranje (raje manj), kvaliteto in seveda alergičen ne smeš biti nanjo ali pa na primesi ki jih sigurno dodajajo le da mi tega ne vemo…
Tako jaz je žal ne bom več jemala….

Ojej, grozno. Jaz sem sicer pazila, da sem res vzela eno kavno žličko na dan in nič več, in nisem imela težav.

Ti pa, odkar ne jemlješ, nimaš več teh napadov?

Vse skupaj je trajalo mesec in pol, sedaj je čisto OK…veš pravijo da je veliko ljudi občutljivih na Maco oz alergičnih…in res edina stvar ki je bila vidna na krvi so bili povišani eozinofilci kar naj bi bil znak alergije ali pa parazitov……
Po moje je pomembno katero kvaliteto (znamko) kupiš…
Katero imaš ti? Jaz sem imela od Superfoods

Jaz kupujem pri Planet Bio. Mogoče je pa res tale boljše kvalitete.

Če si jo kar nekaj časa jemala in težav ni bilo, potem je sigurno OK!

Tudi sama sem začela jemati maco in moram povedati, da sem imela tako hude prebavne težave, da sem se odločila, da preneham. Imela sem hudo drisko, krče v trebuhu, klokotanje… Baje zelo pomaga pri težavah v menopavzi, vendar je ne upam več jemati, tudi v manjših količinah ne.

Jaz jemljem že 2 leti Remifemin plus, 2 tbl na dan in sem ZELO zadovoljna. Pa nisem farmacevtka in ne delam reklame. Zaradi raka ne smem jemati česa drugega. O stranskih učinkih sem prebrala. Zanima pa me, če ne piješ kave / čaja / čokolade / itd itd, se ne voziš brez gas maske po ulicah ipd. Vse to je bolj škodljivo.

New Report

Close