Najdi forum

keglove vaje

Spoštovani,

Pred kratkim sem opazila tale forum, kar me izjemno veseli, saj imam eno vprašanje, pa mi je preveč nerodno, da bi ga zastavila svoji zdravnici. Gre se namreč za keglove vaje. Nekaj literature sem sicer že poiskala, vendar imam vedno občutek, da ko pisci tekstov pišejo o keglovih vajah, predpostavljajo, da vsi že vemo (vedo) zakaj gre, ter kako se izvajajo. Nekje sem namreč zasledila, da je pri keglovih vajah pomembno, katere mišice medeničnega dna se stiskajo, da je učinek pravilen. Poleg tega, da me zanima, kako se izvajajo keglove vaje, me tudi zanima, ali so kakšne posebne indikacije pri njihovi izvedbi, prav tako kot morebitne kontraindikacije. Opravičujem se, če je moje vprašanje morda celo preveč banalno, vendar me resnično zanima.

Hvala za odgovor,Nataša.

Pozdravljena Nataša!

Strinjam se z vami, da, če omenimo Keglove vaje vsi vemo za kaj gre, pa očitno temu ni tako. S pravilnim izvajanjem Keglovih vaj namreč utrjujemo mišice medeničnega dna in so ena izmed konservativnih metod zdravljenja uhajanaja vode in uhajanja blata, prav tako z njihovim izvajanjem preprečujemo nastanek uhajanja vode (urinska inkontinenca) in blata (inkontinenca blata) ter so tudi preventiva pred nadlogo, ki v današnjem času pesti vse več žensk, pa žal o tem ne spregovorijo.

Kako se jih naučiti?

1.) Stop test – izvedemo ga med uriniranjem tako, da stistemo mišice, ker želimo prekiniti uriniranje. Če nam uriniranje uspe prekiniti potem to pomeni, da stiskamo pravilne mišice medeničnega dna. Nato med uriniranjem stiskanja mišic več ne izvajamo.

2.) V lekarnah in trgovinah z medicinsko-tehničnimi pripomočki se dobi edukator, stane okoli 20 evrov. Je preprost pripomoček s katerim se naučimo pravilno stiskati mišice medeničnega dna, saj nam palčka, ki je sestavni del edukatorja pokaže, da stiskamo pravilne mišice. Poprosite tudi za zloženko edukatorja, saj je v njej opisanih več različnih vaj, ki jih nato izvajamo. Če vam je nerodno mi lahko po e-mailu ([email protected]) sporočite vaš naslov in željo, pa vam jo pošljem po pošti.

3.) Ko se naučimo stiskati pravilne mišice medeničnega dna, pa Keglove vaje (poimnenovane so po nemškem ginekologu Arminu Keglu) lahko izvajamo kjer koli in kadar koli. Koliko jih dnevno izvesti? Preprosto čimveč, saj so si na tem področju mnenja strokovnjakov povsem različna. Ko jih znamo, jih lahko uporabimo tudi pri spolnih odnosih in menim, da bosta oba partnerja zadavoljna.

4.) Brez sramu pa lahko poprosite tudi vašo ginekologinjo, da med ginekološkim pregledom preveri, če stiskate pravilne mišice medeničnega dna.

5.) Kontraindikacij ni, imajo samo dobre strani.

Z lepimi pozdravi,
Lorena Meglič, predsednica Društva Mena Maribor
Tel.: 02/320 20 75, 040 462 029

************************************ http://www.drustvo-mena-maribor.si Tel: 02-320-20-75 GSM: 040-462-029

Spoštovani,

rada bi povrašala, ali lahko izvajam keglove vaje tik po uriniranju? Ne med, ampak po. Namreč, edino takrat se spomnim na to, takoj za tem pa pozabim, ker imam polne roke dela s svojim dojenčkom :).
Hvala za odgovor.
LP

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Keglove vaje lahko izvajate kjer koli in kadar koli samo ne med uriniranjem. Torej jih lahko izvajate po uriniranju.

Z lepimi pozdravi,
Lorena Meglič, Predsednica Društva Mena

************************************ http://www.drustvo-mena-maribor.si Tel: 02-320-20-75 GSM: 040-462-029

Prosim, da mi pošljete zloženko EDUKATORJA, da bom seznanjem z pravilnim izvajanjem KEGLOVIH vaj. Lepo se zahvaljujem in lep pozdrav.

Moj naslov: OCVIRK JOŽE ARTIČE 33 pošta 8253 ARTIČE

pozdravljeni

Če sem prav razumela zgoraj prebrano, lahko oseba dela keglove vaje kadarkoli in kjerkoli. Do penzije imam še kakšno leto vendar imam zelo dolg delavnik, ki traja včasih tudi več kot 9 ur. Položaj je več ali manj skozi sedečki. Zanima me, če se tudi v tem primeru lahko izvajajo keglove vaje, saj sem pred časom slišala, da lahko za trebuh-stiskanje notri, počneš praktično kjerkoli in kadarkoli, na troli, v službi, v trgovini. Ali je takšen sistem tudi s keglovimi vajami?
hvala za odgovor

Pozdravljeni!

Da, takšen sistem kot ste ga opisala se uporablja tudi pri izvajanju Keglovih vaj. Delate jih lahko tudi v sedečem položaju v službi ali stoječem na troli. Lahko jih delate v ležečem položaju zvečer ali zjutraj v postelji. Če se odločite za ležeč položaj imejte noge pokrčene in kolena poravnana z rameni.

Z lepimi pozdravi,

Lorena Meglič

************************************ http://www.drustvo-mena-maribor.si Tel: 02-320-20-75 GSM: 040-462-029

Pozdravljeni, glede treninga mišic medeničnega dna bi povdarila 2 metodi in sicer :
– vaje za vzdržljivost, kjer stiskamo 8-10 sek; stiskamo mišice okoli sečnice, nožnice in zadnjika , dovolj je 10 ponovitev
– vaje za moč, kjer po petih sekundah stiskanja še dodatno povečamo kontrakcijo se 3x v razmahu 3 sek; 5X.
Sama največkrat kombiniram obe metodi, najprej vaje za vzdržljivost in takoj nadaljujem z vajami za moč. Glede presledkov med posameznimi kontrakcijami pa je lahko tudi 10 sek, da se mišica regenerira in znova uspešneje pokrči.
Pravilen občutek stiskanja je kontrakcija( krčenje), kot sem jo že zgoraj navedla ter občutek dviga organov v mali medenici ( nožnice, maternice,mehurja…).MANEVER STISNI -DVIGNI.

Pozdravljeni še enkrat. Pozabila sem omeniti, da je potrebno vaje izvajati tudi do 3x dnevno, saj je za uspešnost treninga mišic medeničnega dna 1x dnevno premalo.
Ponavljam 10 ponovitev, do 3x dnevno. Srečno!

imam 57 let in sem zbolel z parkinsonovo boleznijo in sem dobil povečan nagon za spolnost.Tudi jaz imam prehitri izliv.Včasi že po treh minutah včasih pa zdržim po deset do petnajst minut največ.Lahko tudi jaz delam keglove vaje pri teh letih ali leta niso važna? Prosi za nasvet.

Pozdravljeni Jože!
Za Keglove vaje starost ni omejitev. Uživajte v spolnosti še naprej.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.
Objava čaka odobritev

New Report

Close