Najdi forum

Krvavitve

Imam krvavitve ki trajajo že skoraj mesec dni . To se mi je sicer že kdaj zgodilo vendar so tokrat krvavitve znosnejše , manjše ampak vztrajne . Opravljeno imam uničenje maternične sluznice vendar žal neuspešno . Operacijo sem imela pred letom dni. Umes sem imela nekaj močnejših vendar tudi šibkejših menstruacij skozi celo leto .
Sedaj ponovno krvavim ze mesec dni predpisan mi je bil Duphaston vendar mi je ta prijel samo delno zato sem ga po sedmih dneh nehala jemati . Sedaj pa ne vem ali je to že menstruacija ki nastopi po prenehanju jemanja ker v bistvu ves cas krvavim . Krvavitve so zmerne nekoliko močnejše zjutraj . Koliko časa še sploh lahko krvavim ? Počutim se dobro .

Pozdravljeni,

manjka mi bistven podatek, vaša starost.
Ali sicer opažate spremembe v dolžini mesečnih ciklusov (so menstruacije pogostejše ali so se intervali med njimi podaljšali)?

Lp,
Magdalena.

48 let . Krvavitve so zmanjšane vendar vztrajne . Sedaj so se mi povečale ker sem sedem dni jemala Duphaston . Obstajajo kakšni semptomi hude izgube krvi ?

nova
Uredništvo priporoča

Verjetno gre za hormonska nihanja perimenopavze, predvsem pomanjkanje progesterona zaradi nerednih ovulacij oz. relativni presežek estrogena (estrogenska dominanca).
Dolgotrajna krvavitev lahko vodi v slabokrvnost, ki se kaže kot utrujenost, pomanjkanje energije, zasoplost že ob manjšem naporu… Pregled krvi (hemoglobin, hematokrit) ne bi škodil. Pa preventivno uživanje hrane, bogate z železom, v kombinaciji s C-vitaminom.
Za uravnoteženje hormonov priporočam Vitex agnus-castus, kapljice dobite v lekarni, več o njem na http://www.pogumna.si/blog/konopljika_za_zenske_tezave.

Lp,
Magdalena.

Objava čaka odobritev

New Report

Close