Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza Defekt v steni vagine

Defekt v steni vagine

Spoštovani,

Sem 1 leto po 2. porodu, stara 30 let, dobila napotnico za MR medenice zaradi uhajanja črevesnih plinov skozi nožnico. Izvid pravi tako: stena vagine je desno prekinjena. Defekt sega v mehka tkiva desno proti anusu (proti 10 oz. 9 stene anusa). Defekt sega med notranji in zunanji sfinker, ne sega čez notranji analni sfinker v lumen anusa. Poteka 1,3 cm posteriorno in 2,5 – 3 cm navzgor. Zanima me: kateri del je v bistvu poškodovan – so to mišice medeničnega dna? So pretrgane? Ali kaj sploh to pomeni? Ali je za opisano situacijo primerna laserska terapija oz. elektromagnetna terapija? Ginekologinja mi je svetovala kirurga. Ali lahko zaradi te situacije občutim uhajanje črevesnih plinov skozi nožnico? Kolikor razumem izvid, naj ne bi bilo povezano s črevesjem, ampak mene v zadnjiku (cca 3 cm globoko strašno boli). Naslednji teden imam tudi proktologa. Lepo prosim za vaše mnenje in nasvet.

Pozdravljeni,

mislim, da je vprašanje bolj primerno za ginekološki forum dr. Pušenjaka (ABC ginekologije in porodništva).

Srečno,
Magdalena.

Pozdravljena,
mene pa zanima, kako si rešila težavo ali si bila operirana?
Tudi sama imam nekaj podobnega. Upam, da mi odgovoriš.
Maja

nova
Uredništvo priporoča
Objava čaka odobritev

New Report

Close