Med.Over.Net

Klimakterij -menopavza

Odgovarjajo: Magdalena Fabčič, Pogumna.si, univ. dipl. biol., coach ACTP, moderatorka

Pri ženskah so srednja leta neizbežno povezana s hormonskimi spremembami menopavze, prehoda iz rodne v nerodno dobo. Spremljajo jo spremembe na telesnem nivoju, pa tudi v čustvovanju, razmišljanju in doživljanju sveta. Lahko prinesejo nepričakovane težave, pa tudi nove priložnosti, da dolgoročno poskrbimo zase. V tem forumu je mesto za oba - njo, ki doživlja menopavzo in njega, ki jo želi na tej poti razumeti in podpreti.

Magdalena Fabčič, Pogumna.si , univ. dipl. biol., coach ACTP, moderatorka

Magdalena Fabčič

Defekt v steni vagine

Default avatar

Lunica8886

Spoštovani,

Sem 1 leto po 2. porodu, stara 30 let, dobila napotnico za MR medenice zaradi uhajanja črevesnih plinov skozi nožnico. Izvid pravi tako: stena vagine je desno prekinjena. Defekt sega v mehka tkiva desno proti anusu (proti 10 oz. 9 stene anusa). Defekt sega med notranji in zunanji sfinker, ne sega čez notranji analni sfinker v lumen anusa. Poteka 1,3 cm posteriorno in 2,5 - 3 cm navzgor. Zanima me: kateri del je v bistvu poškodovan - so to mišice medeničnega dna? So pretrgane? Ali kaj sploh to pomeni? Ali je za opisano situacijo primerna laserska terapija oz. elektromagnetna terapija? Ginekologinja mi je svetovala kirurga. Ali lahko zaradi te situacije občutim uhajanje črevesnih plinov skozi nožnico? Kolikor razumem izvid, naj ne bi bilo povezano s črevesjem, ampak mene v zadnjiku (cca 3 cm globoko strašno boli). Naslednji teden imam tudi proktologa. Lepo prosim za vaše mnenje in nasvet.
Default avatar

Magdalena Fabčič

Pozdravljeni,

mislim, da je vprašanje bolj primerno za ginekološki forum dr. Pušenjaka (ABC ginekologije in porodništva).

Srečno,
Magdalena.

Moderatorji

Magdalena Fabčič, Pogumna.si , univ. dipl. biol., coach ACTP, moderatorka
Magdalena Fabčič