Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza Endometriom in rumeno telesce

Endometriom in rumeno telesce

Pozdravljeni!

Kmalu bom stara 48 let. V letošnjem letu so se začele neredne menstruacije. Zaradi 14 dnevne krvaiitve sem bila na ultrazvoku, kjer je ginekolog rekel, da je desni jajčnik spremenjen, ker je vidno rumeno telesce in tvorba, ki je videti kot endometrijom. Ta endometrijom je videti tudi kot nekaj dni stara krvavitev. Dala sem kri za pregled tumorskih markerjev. Izvidi so bili vredu. Kontrolo pa imam čez teden dni. Ginekolog pravi, da ta krvavitev ni menstruacija, saj je bila sluznica primerne debeline, temveč nepravilno delovanje jajčnika. Zanima me zakaj rumeno telesce ne propade in zakaj krvavitev še kar vztraja? Prisotne so tudi bolečine v križi (ali) spodnjem delu trebuha. Tri mesec in pol pred tem ultrazvokom je bila na ultrazvoku vidna cista na istem jajčniku.

Hvala

Nisem zdravnik tako da ti ne morem pomagat. Samo lahko razmišljam z teboj, če ni več ciste tam in je sled krvavitve potem ti je počila lahko. Koliko časa je to vidno pa ne vem.

Pozdravljeni,

kontrolo ste verjetno že opravili, tako da že veste, ali je bil res endometriom ali pa le rumeno telesce.
Imate še kakšno vprašanje?

New Report

Close