Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza inkontinenca po 2. porodu

inkontinenca po 2. porodu

Pozdravljeni,
stara sem 29. let, sem 5 tednov po drugem porodu, prvič sem rodila 2. leti nazaj. Že pri prvem porodu se mi je povesil mehur, prednja vaginalna stena, vendar inkontinence nisem imela, se mi je pa mehur v drugo povesil še močneje. Če se pogledam v ogledalo vidim izboklino s sečnico, kar je že samo po sebi neprijetno, še posebej med vsakodnevnimi aktivnostmi, hojo, ker izboklino čutim. Dva, tri tedne po drugem porodu sem začela dobivati občutek, da mi tu pa tam uide kaka kapljica, vedno sem šla preverit vendar zaradi čišče urina nisem opazila, sem pač predvidevala, da imam drugačen občutek zaradi dodatne povešenosti. Zdaj mi je že kak teden jasno, da mi urin uhaja po kapljicah, in sicer med vsakodnevnimi opravili in skrbi za otroka, tudi ko le stopim bolj razkoračeno, po izvajanju keglovih vaj, tudi zvečer ko hočem zaspati in sprostim vse mišice. Pred izvajanjem keglovih vaj mehur vedno izpraznim, tudi zvečer pred spanjem. Je to še stresna inkontinenca ali je to že kaka hujša oblika? Keglove vaje izvajam od poroda, izvajanje stopnjujem in sem trenutno na 10minut x na dan. Prvi pregled pri ginekologu imam čez en teden. Kaj lahko naredim še sama? Tpm terapija bi lahko bila v mojem primeru v poštev? Se jo da dobiti na napotnico ali je le samoplačniška? Ker se zavedam, da je treba ukrepati čimprej in da stanje ni normalno me zanima, kaj mi priporočate.
Lep pozdrav,
Tiana

Pozdravljena,
vem, da je tema že stara, a me zanima, kako si rešila težave z uhajanje urina, ker jih imam tudi sama.
Lp

New Report

Close