Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza izostanek menstruacije

izostanek menstruacije

Pozdravljeni,
ker se prvič srečujem s takšno težavo, bi vas rada prosila za nasvet. Stara sem 40 let, rodila dva otroka – 2010,2012. Do sedaj redne menstruacije na 28 dni, po odstranitvi mirene pred letom in pol je bil ciklus reden na 21-23 dni. Tokrat pa zadnja menstruacija 2.2.2018 in od takrat nič. Pri splošni zdravnici sem dala kri – tsh, sladkor ok, kri ok. Nikakor pa mi, glede na to da je tsh v redu, nočejo pregledati natančno ostalih ščitničnih hormonov. Ginekolog mi je danes predpisal dabroston za 10 dni in čez 4 tedne kontrola. Torej, zanima me ali je potrebno narediti komplet hormonsko sliko in kje jo lahko naredim samoplačniško (ne splošni in ne ginekolog je ne moreta predpisati?), kar se mi zdi čudno. Pa še vprašanje, po 10 dneh se bo pojavila menstruacija, ampak v naslednjem mesecu bo verjetno spet problem če ni progesterona. To pomeni da bo potrebna hormonska terapija oz. kakšen je postopek v tem primeru, saj sem še mlada?

hvala, lep pozdrav,
ruža

New Report

Close