Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza Vpliv finasterida na sečila

Vpliv finasterida na sečila

Spoštovani,

na Vas se obračam s težavo, ki sicer spada v področje urologije, vendar pa je forum za urologijo zaprt, zato pošiljam vprašanje Vam.

Sem 25 let star moški, zdrav. Približno 5 let redno jemljem zdravilo Propecia – finasterid, proti izpadanju las. V zadnjem letu sem imel pogosta vnetja mehurja, ki jih je spremljajo bolecine v delu mehurja, uretri itd. Nikoli nisem čutil bolečine med uriniranjem, temveč po uriniranju ali spolnih odnosih. Imel sem celo epiditimitis. Obiskal sem urologa, ki mi je samo predpisal antibiotike in dejal, naj potrpim.

Zdravilo propecia sicer ne navaja težav s sečili med stranskimi učinki, vendar so mi prijatelji dejali, da se tudi to dogaja. Po hitrem brskanju na spletnih forumih sem ugotovil, da veliko moških, ki jemlje propecio opaža podobne simptome kot jaz, in vse naj bi povrzročal finasterid. Baje zato ker povzroča neravnovesje med testosteronom in estrogenom.

Naj povem, da se teh vnetij sploh ne morem več znebiti; bolečina se je razširila na celo uretro, testise in tudi spodnji del hrbta. V urinu ni znakov bakterij. Na internetu pacienti poročajo, da naj bi finasterid pri sicer zdravih moških (tudi mojih let) povzročal prostatitis, zožanje penisa, zmanjšanje mod, težave z uriniranjem itd. Znan stranski učinek je tudi impotenca, čeprav pri sebi nisem opazil zmanjšanja libida.

Imate kakšne izkušnje s tem? Sam na to niti nisem pomislil dokler mi tega niso omenili prijatelji, urologi pa me do sedaj niti niso poslali na testiranje hormonov, tudi pregleda prostate nisem opravil, saj so vedno za vnetja sumili uretro ali mehur, ne pa prostate (zaradi moje starosti).

V primeru, da so omenjene težave stranski učinki finasterida, ali so trajni, ali je možnost, da se po letih jemanja finasterida stanje izboljša samo od sebe?

Če lahko vprašanje posredujete kakšnemu urologu, bi bil zelo hvaležen vsake informacije. Lep pozdrav!

New Report

Close