Najdi forum

Primolut nor

Stara sem 44 let. Primolut Nor imam predpisan zaradi perimenopavze že 2 leti. Imela sem krvavitve na 21 dni in te so trajale 10 dni, nočne oblive, depresijo, hudo nihanje razpoloženja. Moram priznati, da mi je kakšno leto zdravilo zelo odgovarjalo. Pred pol leta pa so se pričele težave kot so akne, poraščenost, spet hudo nihanje razpoloženja, krvavitev ki se je pričela 14 dan in je bila kljub jemanj Primoluta prisotna (sicer zelo malo) ves čas do prenehanja jemanja, ko sem dobila normalno krvavitev, sem pa tudi nervozno tesnobna.
Zanima me kaj to zdravilo sploh je. Ves čas sem mislila da jemljem progesteron, sedaj pa vidim da gre v bistvu za izvleček iz testosterona?
Vprašanje pa je tudi, kako si urediti menstruacijo in ostale nevšečnosti? Bi bil progesteron (Estima?) dovolj učinkovit? Zelo rada bi si testirala tudi hormone, tako da prosim tudi za informacijo koliko časa pred testom krvi hormonov ne smem jemati.
Še to, depresijo zdravim z AD Valdoxan, ker sem bila hudo nespeča in to je sedaj urejeno.

New Report

Close