Med.Over.Net

Klimakterij -menopavza

Odgovarjajo: Magdalena Fabčič, Pogumna.si, univ. dipl. biol., coach ACTP, moderatorka

Pri ženskah so srednja leta neizbežno povezana s hormonskimi spremembami menopavze, prehoda iz rodne v nerodno dobo. Spremljajo jo spremembe na telesnem nivoju, pa tudi v čustvovanju, razmišljanju in doživljanju sveta. Lahko prinesejo nepričakovane težave, pa tudi nove priložnosti, da dolgoročno poskrbimo zase. V tem forumu je mesto za oba - njo, ki doživlja menopavzo in njega, ki jo želi na tej poti razumeti in podpreti.

Magdalena Fabčič, Pogumna.si , univ. dipl. biol., coach ACTP, moderatorka

Magdalena Fabčič

Cyclo Progynova V Novofem

Default avatar

maarrs

Stara sem 46 let. Pri 36 sem imela zadnjo M. Po temeljitih preiskavah je bila diagnoza prezgodnja menopavza. Ginekološko in ostalo vse BP, samo prenehanje delovanja jajčnikov. 7 let že jemljem CP, brez problemov ali stranskih učinkov, Redno hodim na preglede, bris, mamografija vse OK. Sedaj mi je G predlagal zamenjavo CP z Novofemom, kolikor sem ga razumela zaradi moje starosti in ker se bližam "pravi" menopavzi. Zanima me kakšna je razlika med obema, ali bodo hormoni v manjši dozi in ali lahko pričakujem prve znake menopavze.

Moderatorji

Magdalena Fabčič, Pogumna.si , univ. dipl. biol., coach ACTP, moderatorka
Magdalena Fabčič