Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza estrogenska dominanca?

estrogenska dominanca?

Pozdravljeni!
Potrebovala bi en nasvet.
Samoplačniško sem si namreč šla, v lutealni fazi, preverit hormona estradiol in progesteron (vse ostale hormone so mi decembra lani pregledali v endokrinološki ambulanti in so v mejah normale, vključno z nekaterimi vitamini in minerali). Vrednosti sta sledeči:
progesteron: 0,3 ug/L
estradiol: 138 ng/L

Imam sicer v planu priti do vas, a v vmesnem času bi prosila za nasvet kaj lahko naredim sama za boljše počutje. Najbolj moteča je omotica (železo, B12, folna kislina so BP)… niso pa prijetni tudi občasni panični napadi, občasno povišan srčni utrip, močno izpadanje las,…
Brala sem o progesteronski kremi NaPro – Wild Yam extract. Kolikokrat dnevno naj bi to nanašala in koliko naenkrat? Samo v lutealni fazi ali neprestano? Je še kaj drugega? Recimo Vitex Agnus Castus tablete? Kaj pravite na Maco?
Nočem se sedaj sicer predozirat z vsem, ampak bi se rada samo na noge spet postavila, ker je stanje postalo že res nevzdržno in me ovira pri vsakodnevnih opravilih.
Vnaprej hvala za odgovor.

New Report

Close