Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza telovadba za ženske po 40-tem

telovadba za ženske po 40-tem

Drage sotrpinke.

Počasi se tudi sama bližam menopavzi -z vsemi pritiklinami. Zanima ali zahajate h kakšni telovadbi in kam. Meni je nekoliko neprijetno začeti zahajati v fitness center prvič pri teh letih in popolnoma brez neke kondicije ( pred kratkim sem imela operacijo in sem na nuli) po nekaj mesečnem mirovanju . Pri raznih oblikah bodisi aerobike, zumbe, pilates…,pa sem ( poskušala sem se vključiti ) srečala večinoma mlada dekleta. Ali mogoče obstajajo kakšne oblike telovadbe ( in tudi druženja ) za nas malo starejše, pa ne še upokojenke- vem , da imajo svoje oblike razgibavanja in druženja. V Ljubljani je nekaj taki in gospe so zelo zadovoljne.

Mogoče tudi ideja za kakšno podobno druženje -klub, organizirano obliko druženja nas v ” prehodnem”. obdobju) Ali pa vsega tega samo jaz nisem sposobna nikjer najti

Na pomoč! Hvala

zdravo,
nič nisi napisala od kje prihajaš: Za obalo vem, da je kar nekaj skupinskih vadb in leta sploh niso problem. Zagotavljam ti, da se lahko čisto lepo ujamejo vadeče med 30-im in 60-im letom. Sama sem namreč vodila take vadbe in bila tudi udeleženka takih vadb in smo se vedno lepo imele.
Bolj slutim, da nimaš prave volje, da začneš z vadbo in to je eden od vzrokov, ki jih navajaš. da se ne vključiš.
Sicer pa v fitnessu, kamor trenutno tudi sama hodim, vadeči nikoli ne gledamo soseda, ker se pač moraš skoncentrirat na svojo vadbo (dihanje, položaj telesa, štetje,…). Tako, da ti toplo priporočam vpis v fitnes, kjer imajo možnost, da ti trener določi vaje glede tvoje stanje, ti pokaže, kako se vaja pravilno izvaja, določi intenzivnost in seveda kako z vsakim naslednjim tednom vadbo stopnjevati. Zato ni nobena ovira, da se vključiš v fitnes kljub temu, da si na nuli. Težje se je sredi leta priklopiti skupini, ki recimo vadi od septembra in intenzivnost vadbe stopnjuje, ti pa prideš brez kondicije in brez gibljivosti. Taka vadba te uniči in zgubiš še tisto malo volje, ki jo imaš.
Po mojem je dober fitnes najboljša izbira. Še boljše pa vsak dan vaj pol ure hitre hoje, doma pa počepi, izpadni koraki, trebušnjaki za začetek 2 krat po 15 ponovitev in potem povečuješ število ponovitev ali otežiš vajo.
vaj je na spletnih straneh toliko, da je res lahko poiskati.
VOLJA IN ŠE ENKRAT VOLJA, DA NEKAJ NAREDIŠ ZASE

Lep dan iz Obale

New Report

Close