Najdi forum

Klimakterij

Pozdravljeni

Stara sem 38. Že od praktično 30 leta imam pred menstruacijo oblive in nočno potenje, v zadnjih letih je pa postalo vse skupaj zelo izrazito. Po 35 se mi je poraščenost po telesu konkretno povečala, sedaj ta mesec in prejšnji se je pa menstruacija zmanjšala po obesgu dni. Do 30 leta je ta trajala 7 ali celo 8 dni po 30 se je zmanjšala na 5 dni (kakšno olajšanje), sedaj jeseni sploh zadnja dva meseca pa traja 1 sam dan. Menstrualne krče še zmeraj dobim, običajno sem jih dobila drugi dan menstruacije. Sedaj jih vseeno dobim drugi dan, le da same menstruacije ni več. To je najbrž to? Začetek mene?

Po vsem kar sem do sedaj prebrala, sem ugotovila, da pri teh letih pride v poštev nadomestno hormonsko zdravljenje. Vendar sem pri 35 letih eno leto jemala kt. Po njih mi je bilo zelo slabo (cel cikel), bila sem zelo zaspana in imela hude migrene. Predvidevam da hormonsko zdravljenje poteka na podoben način. Zanima me če obstaja kaj takega, kar bi tudi taki kot sem jaz lahko prenašali oz. kaj kar bi bilo bolj vredno poizkusiti že v štartu? So morda obliži primernejši?

Že vnaprej hvala za kakršnokoli informacijo glede tega.

Lep pozdrav.

New Report

Close