Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza Je to prihajajoči klimakterij ali že mena?

Je to prihajajoči klimakterij ali že mena?

Imam 45 let in nimam desnega jajčnika že 4 leta,odstranili so mi ga zaradi dermoidne ciste.Moje počutje je zadnji dve leti pred menstruacijo katastrofalno,ravno tako med njo in še nekaj dni po njej.Začne se s splošnim slabim psihičnim počutjem podobno depresiji blažji obliki,jezi in izbruhom.Povečan tek je stalnica .Počutim se pretežko,kot da sem polna vode ali neke teže,menstruacije so se pojavile drugače.Najprej nekaj dni opažam rjavkaste izcedke,ki trajajo do 4 dni šele nato nastopi menstruacija ,ki je obupno močna naslednje tri dni z kosi strjene krvi.Takrat imam ponavadi težave z ekstrasistolami,ki se precej povečajo zaradi njih sicer že leto dni jemljem Concor betablokator.Omenila sem ekstrasistole zaradi katerih hočem povedati,da se med menstruacijo stopnjujejo in da so moja stalnica tudi takrat ko menstruacije nimam torej bolezen zase ki traja že najmanj 15 let srce imam zdravo.Pri ginekološkem pregledu so mi testirali neke hormone ,ki pa je eden med njimi še zelo nizek in ne nakazuje prihoda usihanja menstruacije,torej prihod mene.Res je,da je od zadnjega testiranja minilo 6 mesecev in nevem ali se v teh 6 mesecih hormon lahko zviša.Nekaj me kar naprej tare in zelo sumim na klimakterij in hormone.Počutila bi se rada dobro pa ne vem kaj vzrok mojih težav?

New Report

Close