Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza Hormoni, kako naprej

Hormoni, kako naprej

Pozdravljeni!

Stara sem 42 let. V zadnjem letu se mi pojavljajo neredne menstruacije. Prej sem imela ciklus na 21 do 24 dni, v letošnjem letu pa sem imela do sedaj zgolj 6x menstruacijo, in glede na to, da so drugače na tri tedne, jih je kar nekaj izostalo. V lanskem letu je mogoče izostala le ena. Na pol leta hodim na UZ kontrole zaradi mioma, ki pa ni problematičen, saj nimam (tudi nikoli nisem) imela obilnih krvavitev, trajajo pa okrog 4 dni. Na zadnjem ginek. pregledu v avgustu zdravnica ni pokazala posebnega zanimanja za odsotnost menstruacije, kar me skoraj čudi, da se vsem zdi, da je to normalno stanje. Mogoče je, mogoče pa res ni. Nekih drugih posebnih znakov nimam, mogoče občasna napihnjenost, ponoči pogosta prebujanja, teže sicer posebej ne pridobivam, je pa ne morem tudi izgubiti.. Bioresonačni pregled je pokazal hormonsko neravnovesje. zdravnica mi je svetovala najprej kapsule mace, ki so naravne in jih sedaj jemljem 3 tedne in pol, menstruacijo bi morala dobiti okrog 22.9.15 in je še tudi ni (mogoče je za učinke še prehitro, ali pa jih sploh ne bo).
Tri mesece bi naj vztrajala z maco, nato pa šla na pregled hormonov in seveda naprej do strokovnjakov. Glede na to, da nisem iz prestolnice in da mogoče ne bi čakala tri mesece, ker me res zanima, kaj se dejansko z menoj dogaja, bi prosila, da mi poveste, kakšen je postopek. Kdo me lahko pošlje na pregled hormonov, kje vse se lahko opravljajo, ali je samoplačniško, ali je boljše narediti krvne teste ali iz sline (berem, da dajejo različne rezultate) in kam potem naprej?

Zanima me seveda mnenje zdravnice, prav tako pa tudi praktične izkušnje.
Hvala za trud.
Lep pozdrav vsem.

New Report

Close