Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza težave s terapijo NOVOFEM

težave s terapijo NOVOFEM

Spoštovana,
stara sem 50 let. Pribljižno tri leta jemljem NOVOFEM. Do 45 leta sem jemala Minulet (zelo zadovoljna), po tej starosti (ni bilo drugih indikacij kot starostna meja) mi je ginekolog ukinil kontracepcijo, dvakrat neuspešno apliciral Mireno in nato sem nadaljevala z Novofemom. Nekaj časa je v redu, potem (kot tudi trenutno) pa zopet težave z vmesnimi krvavitvami in hudimi bolečinami. V ponedeljek sem končala na urgenci zaradi tako hudih bolečin v trebuhu (zdržala sem 3 ure ponoči, naklofen in spazmeks ni pomagal), prejela protibolečinko terpijo i.v.. in to je bilo vse. Zopet krvavim (včeraj vzela 10. tabletko od 28-ih), boleč krč v trebuhu me stalno spremlja. Ne morem se sprijazniti, da je to “normalen” pojav, da ni nič narobe. Kaj bi bil lahko vzrok mojim težavam? Brez NHT ne upam biti, ker mi je ginekolog dejal, da bom sicer čez deset let sigurno trpela zaradi osteoporoze. Ali obstaja še kakšna alternativa? Sicer sem zdrava, redno se ukvarjam s športom, ne kadim, ohranjam odlično telesno vzdržljivost, 176cm/58kg.
Lep pozdrav in v naprej hvala za vaše mnenje.

Pozdravljeni Anak!
Vi ste pa res dolgoletna uporabnica vseh vrst hormonov. Če ste fizično zelo aktivni, ne verjamem, da boste kar na lepem dobili osteoporozo, če boste po menopavzi nehali z jemanjem hormonske terapije. Fizična aktivnost in zdrav slog življenja naredita povsem dovolj pri preprečevanju hujše oblike osteoporoze.
Ne vem pa, če je vzrok bolečin v trebuhu nadomestna hormonska terapija. Ali so vam to rekli na urgenci, niste napisali.
Enkrat je pa treba končati z več desetletij trajajočo terapijo s hormoni. Ali je to danes ali jutri, naj bo vaša odločitev.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close