Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Parodontologija Obzobni žepki-pomoč!

Obzobni žepki-pomoč!

Pozdravljeni, stara sem 29 let in sem pred nekaj meseci opazila, da so se mi nažalost začeli pojavljati obzobni žepki. Moj zobozdravnik je rekel, da ni to nič takega, mene pa je skelelo celi čas, nato se je odločil,da bo zob zaplombiral ob robu dlesni, čeprav to sploh ni karies..

Nato sem na drugem zobu (na šestici spodaj) opazila da me zelo skeli, sploh ko se dotaknem zoba pridem direktno do živca in zaskeli kot strela…. on mi tega zoba ni hotel popraviti, nakar me je vse skupaj tako močno razjezilo, da sem zamenjala zobarja…. sedaj sem nasl.teden naročena pri novi zobozdravnici, za katero upam, da me bo bolj resno vzela.. namreč bojim se, kako se spopasti s temi obzobnimi žepki… namreč v drfužini imamo paradontalno bolezen in bojim se, da to pomeni, da zob odstopa od dlesni in da bi mi kar na lepem izpadli, čeprav korenine imam baje zelo močne- to mi je rekel čeljustni kirurg, ko mi je izruval zgornjo sedmico na mojo željo, saj mi niti bivša zobarka niti bivši zobar nista uspela pozdraviti zgornje sedmice.

Sicer imam zobe razen zgornje sedmice še vse svoje, razen modrostne sem dala vse 4 ven.

Kaj sedaj storiti? zobe si čistim sicer dvakrat dnevno z navadno zob o ščetko ter zobno nitko… Kako preprečiti a bi se ti zobni žepki pojavljali? kako zobni žepek sploh pozdraviti?? je res rešitev samo v plombiranju? a ni škoda, plombirati sicer zdravi zob? ali tisti zob, pri katerem se pojavi obzobni žepek nujno odpade kasneje?

namreč zelo sem zaskrbljena.. prosim za pomoč! hvala.

Pozdravljeni,

na podlagi opisanega je jasno, da so pri vas prisotni odmiki dlesni. Kar pa ni nujno posledica parodonatalne bolezni, za katero so značilni obzobni žepi. O tem sem obširno pisala v temi Odstop dlesni in protetična rehabilitacija z dne 23.4.2013.
Sicer pa si o zdravljenju parodontalne bolezni lahko preberete v temi Parodontalna bolezen z dne 22.1.2014, o t.i. higenski fazi pa izveste nekaj več v temi Parodontitis z dne 21.1.2014 (zadnji odgovor), pa tudi v številnih drugih.
Če boste imeli po tem oziroma po načrtovanem pregledu pri novoizbranem zobozdravniku še kakšno vprašanje, sem vam seveda na voljo.

Lep pozdrav, AM

New Report

Close