Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Parodontologija bolezni parodoncija

bolezni parodoncija

Pozdravljeni.

Imam prevleko kjer se je nad njo naredil karies. čez nekaj mesecev imam termin na operacijski poseg,kjer se bo ta del odrezal. Zobozdravnica mi je odsvetovala jemanje kontracepcijskih tablet,ker bi mi lahko izpadel zob.Tablete jemljem že zelo dolgo,ker sem imela težave z bolečimi menstruacijami.Zanima me če je res najbolje čimprej prekiniti tablete?

hvala

lp

Pozdravljeni,

verjetno ste naročeni na kirurško podaljšanje klinične krone kariozno destruiranega zoba. Kontracepijske terapije vsekakor ni potrebno prekinjati. Jemanje kontracepcijskih tablet tudi ne vpliva na prognozo zoba.

Lep pozdrav, AM

Tako je. zanima me še, če se pred posegom mora odstraniti prevleka pri osebnem zobozdravniku? Pri pregledu mi niso nič omenili če pridem z prevleko ali se odstrani. kako dolgo pa traja celjenje, verjetno bom tako dolgo tudi brez prevleke. skrbi me,ker je ta zob naprej (enka) in bo estetsko verjetno neprimerno izgledalo

hvala že vnaprej

lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

če vam ob pregledu operater ni omenil, da je prevleko predhodno potrebno sneti, je očitno mogoče izvesti poseg brez demontaže prevleke.
Šivi se odstranijo en teden po operativnem posegu, z dokončno protetično rehabilitacijo pa se običajno počaka vsaj dva meseca.

Lep pozdrav, AM

New Report

Close