Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Parodontologija boleč zob nato oteklina

boleč zob nato oteklina

Pozdravljeni.
Prosil bi za pomoč. Pred nekaj dnevi se mi je pojavila bolečina zgoraj levo v petki. Na začetku ni bilo tako hudo, nato se je bolecina stopnjevala in me zacelo bolet tudi tako, da niti spat nisem mogel. Naročil sem se k dežurnemu. Prav danes ko sem mogel k zobarju mi je delcek levega lica zateklo. Zobozdravnik mi je zvrtal luknjo torej odprl petico, spucal. Priporocal da sedaj naj tako ostane odprto, vendar da naj pazim pri prehranjevanju, da nebi prisla hrana polek oziroma bakterije, ter da vstavim vato v petico da ne pride hrana zraven. Rekel je, da bi se oteklina in bolecina postopoma moglo zmajsevati in se umiriti.
Sedaj zvečer me dejansko zateklina boli, ne zob. zanima koliko časa je potrebno da bi izginila? Kaj je priporocljivo storiti proti oteklini? Ter v katerem primeru bi se mogel ponovno naročit?

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

vzrok težavam je vnetje živca omenjenega zoba.
Žal je zob “zakuhal” ob nepravem času; zaradi epidemije virusa COVID-19 se trenutno izvajajo le nujni zobozdravstveni posegi.
Seveda ni pričakovati, da se bo stanje po odprtju zoba v nekaj urah umirilo, bi se pa moralo postopoma boljšati. Verjetno vam je dežurni zobozdravnik predpisal oz. predlagal protibolečinska zdravila, ki bodo ublažila težave. Če bi bolečine temu navkljub vztrajale oz. se večale, kot tudi, če bi se večala in se širila oteklina, ali če bi dobili povišano telesno temperaturo, svetujem, da ponovno poiščete pomoč. Upam, da ne bo potrebno.
Vsekakor pa svetujem, da takoj, ko bo Ministrstvo za zdravje odobrilo ponovni zagon zobozdravniških ambulant, obiščete svojega zobozdravnika, ki bo pristopil k zdravljenju zoba.

Lep pozdrav,

Ana Mikuž, dr. dent. med., spec. parodontologije

Hvala.
Ali ostajajo kake možnosti doma, ki bi pripomogle k zdravljenju oziroma preprečevanju širjenja otekline? recimo sem zasledil namakanje v slani vodi ali z čajem? ali to drži?
hvala lp.

Žal stanja sam ne morete izboljšati. Če oteklina ne bo izzvenela ali bi se večala, morate ponovno poiskati nujno zobozdravstveno pomoč, kot sem vam že svetovala.
Težave bodo povsem izzvenele, ko vam bo zobozdravnik natančno odstranil bakterije iz infeciranega koreninskega kanala. Do takrat upoštevajte navodila, ki vam jih je dal dežurni zobozdravnik.

Lep pozdrav, AM

New Report

Close