Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Parodontologija modrostni zob

modrostni zob

pozdravljeni, modrostni zob moram kirursko odstraniti, na urgenci so mi odstranili zivec, zob ni izrazel v celoti, zdaj en dan se mi je tudi malo odlomil in se pojavljajo zopet bolecine. sem pa v rizicni nosecnosti 7 mesec. bolecina ni nrznosna, zgolj ko jem, pa ne jem na tisto stran ampak bolecina se pojavlja, ko malo dam hladne vode bolecina mine, ni poseganja po tabletih ker ni tako hudo. kaj mi vetujete glede na to da sem zadnje trimesecje. hvala za odgovor.lp

Pozdravljeni,

optimalno obdobje za stomatološke posege med nosečnostjo je drugo trimesečje. Mnenje, ali je zob potrebno odstraniti še pred porodom ali lahko počaka, bo podal kirurg na podlagi kliničnega pregleda, rentgenske analize in vaše splošnega zdravstvenega stanja.

Želim vam vse dobro,

Ana Mikuž, dr. dent. med., spec. parodontologije

sem tretje trimesecje in rizicna nosecnost po posvetu si poseg odsvetovali i rekli naj hodim po drenazo

nova
Uredništvo priporoča

zobozdravnica mi je dala trakec, ko je zavrtala zelooo boli, rekla je da je dlesen sila natecena in kar mal prerezan od zob…med cetkanjem me zob ne boli misli da boli le dlesen ki je otekla, ali je potrebno kaksno antibioticno zdravljenje morda, tega mi se niso dali, pa me zanima ce pod nujno napotnico glede na mojo nosecnost 6 ,5 mesecec se lahko opravi kirurska odstranitev zpb, rentgenski posntek sem naredeila pred nosecnostjo en mesec.kaj mi svetujete. hvla…lp

SE TO NAJ dodam, imela sem drenazo in zobozdravnic je rekla d je sila vneta in otecena dlesen, dala mi je trakec,in malo je omili situacijo, kupila sem si tudi prsilo za vnete dlesni.. malo se je umirilo, sedaj p ne vem ali lahko slbo vplivam na ostale zobe ce poskusim se dva meseca nekako zdrzati z bolecinimi ali bi bilo bolje iti na kliniko pa da vi presodite…hvala za odgovor

Pozdravljeni,

kot rečeno mora nujnost posega presoditi lečeči oralni kirurg.

Lep pozdrav, AM

New Report

Close