Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Parodontologija PROSIM ZA POMOČ

PROSIM ZA POMOČ

Kakšno leto nazaj me je malo bolel zob. Bolečino sem blažila z lekadoli, saj imam grozen strah pred zobarjem. Imam travme iz otroštva… vse skupaj je pripeljalo tako daleč, da mi je zob na spodnji desni strani izpadel (vendar ne cel), delček je ostal in je črn. Nato sta mi v zadnjih štirinajstih dneh izpadla še dva zoba, isti na levi spodnji strani in levi zgornji… Vem, da bi morala poiskati pomoč, prosim vas, napišite mi kakšen nasvet, nameravam k zobarju. Kako naj izberem pravega? Rabim podporo in spodbudo, saj me je resnično strah in imam zelo nizek prag bolečine… 🙁 Zobe bo najbrž treba izpuliti.. .ali to boli? koliko časa se potem čaka na nadomestek? kako to naredijo? najlepša hvala za vaš čas, hvaležna bom za vsako spodbudno besedo …

Spoštovani,

strah pred zobozdravniki oz. zobozdravsvenimi posegi ni tako redek, sploh pri ljudeh, ki jih je zaznamovala neprijetna izkušnja v otroštvu. Poleg strahu pred bolečino, neprijetnimi zvoki, vonjem v zobozdravstveni ordinaciji, se jim pridruži še sram zaradi slabih zob, kar dodatno otežuje načrtovani obisk.
Tudi zobozdravniki smo samo ljudje. Težko vam svetujem, na koga konkretno se obrniti, vsakakor pa se z izbranim zobozdravnikom odkrito pogovorite o vaših strahovih. Zagotavljam vam, da so zobozdravstveni posegi v današnjem času lahko povsem neboleči, tudi puljenja zob. Začasni nadomestki po ekstrakcijah se izdelajo v kratkem, včasih že vnaprej. Potrebno je le narediti prvi korak. Pogumno!

Ana Mikuž, dr. dent. med., spec. parodontologije

New Report

Close