Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Parodontologija Modrostni zob – kirurska odstranitev, prosim za hiter odgovor

Modrostni zob – kirurska odstranitev, prosim za hiter odgovor

Spoštovani,

Pred štirimi dnevi so mi kirurško odstranili spodnji modrostni zob. Zob je bil delno izraščen (rastel je v sosednji zob tako da je bil čisto zraven njega). Operacija je bila dokaj hitro končana, predvidevam da je kirurg samo prerezal in nato zob razmajal da ga je nato lahko izvlekel. Dobila sem šive. Zanima me sledeče. Ostale so majhne bolečine kar mislim da je v četrtem dnevu normalno. V okolici rane so takšne bele sledi, nevem ali tako mora biti ali se je zagnojilo. Ob tem zobu, katerega se je držal modrostni zob je ostala nekakšna luknjica v kateri sem danes opazila nekaj popolnoma črnega, morda gre za strjeno kri? Zelo mi je čudno, ker vceraj tega ni bilo, na tem mestu je bil viden samo šiv. Kako bi lahko potem danes prišlo do tega? Krvavela sem samo prvi dan čez dan in malenkost ponoči potem se je umirilo. V petek imam sicer odstranitev šivov ampak če je šiv “zalila” kri kako se bo potem odstranil. 🙁 V bistvu me najbolj skrbi, da je z tem kaj narobe in je pro

Spoštovani,

zaradi tehničnih težav z logiranjem se vam opravičujem za pozen odgovor.

Med puljenjem se v okolici zoba pretrgajo krvne žilice in alveola (zobna jamica, ki nastane po puljenju) se napolni s krvjo in slino, iz katere nastane krvni strdek, ki se organizira, po enem tednu ga preraste granulacijsko tkivo, ki ga nadomesti vezivo, rano prekrije epitelj. Po cca. 40 dneh je alveola napolnjena s kostjo, v kateri pa še naprej poteka proces dozorevanja in pregrajevanja.

Na podlagi napisanega ocenjjuem, da pri vas poteka celjenje povsem v mejah normale. Upam, da bo to jutri potrdil tudi lečeči kirurg.

Lep pozdrav, Ana Mikuž, dr. dent. med., spec. parodontologije

Pozdravljeni,

Najprej se vam zahvaljujem za vaš odgovor. Ko sem bila na odstranitvi šivov (teden nazaj) je kirurg dejal, da zgleda rana dokaj čista. Takrat je bila samo strjena kri. Zdaj pa je nastalo nad krvjo rumeno in nevem ali je to gnoj ali tako mora biti. Mislila sem si nekako sčistit ampak ne upam drezati v rano ker nevem, če je to vredu ali je potrebno pustit pri miru.

Hvala in lep pozdrav,
Sabina

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

če je bila rana ob odstranitvi šivov v mejah normale, jo pustite pri miru. Okolne zobe pa normalno čistite.

Lep pozdrav, AM

Pozdravljeni,

zanima me, ali je lahko problematicno, ce se sivi po odstranitvi zoba odstranijo po cca 12 dneh, namesto po 1 tednu?

 

Pozdravljeni,

šive so odstrani po 1-2 tednih, tako da je uredu.

Lep pozdrav, AM

 

Pozdravljeni, včeraj sem bila na zelo zahtevnem izklesu modrostnega zoba levo spodaj. Rano mi je kirurg zašil. Danes zjutraj sem opazila, da so mi šivi popokali (so taki, ki se razgradijo). Vidi se dobesedno luknja na srediti pa nekaj rumenega. Sedaj ne vem kaj je to? Kirurgu sem poslala sliko in pravi da je ok. Meni se zdi čudno, da bo kar ok, brez šivov.. se bo vseeno pozdravilo? Boli pa kar fajn.

Spoštovani,

rumenkasta snov, ki jo zaznavate, je verjetno fibrin – gre za beljakovino, ki zapolni alveolo po odstranitvi zoba in ima ključno vlogo pri cejenu rane. Tako da je nikar ne odstranjujte.

Na kirurga se obrnite, če se močne bolečine po treh dneh ne bi umirjale, če bi prišlo do hujše ustne zapore ali povišane telesne temperature (nad 38 st. C).

Lep pozdrav,

Ana Mikuž, dr. dent. med., spec. parodontologije

 

New Report

Close