Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Parodontologija bolec modrostni zob

bolec modrostni zob

pozdravljeni imam tezave z spodnjo osmico, bila sem pri zobarju pri nas in je rekel prazniki so ne bom odpiral pridi nazaj ce bo bolecina nevzdrzna, z bolecino sla domov, 1. januarja sem odsla na metelkovo kjer je zobarica rekla da je izredno vnet zivec, tudi injekcija ni cisto prijela, rekla je da je potegnila ven zivec in mi dala trak tre rekla naj grem k zobarju cez tri dni. to sem naredila, zobar mi je zamenjal trakec, rekel da naj ga zvrcer dam ven in da ni potrebno hodit nazaj,naj cim vec cistim, da gnoj kar gre ven. nisem vec pametna. bojim se da bi odprt zob mi zopet povzrocal bolecine, saj lunknjica se fila s hrano ki je ne mores popolnoma ven dati. kaj mi svetujete, ali je potrebno iti ponovno na kak pregled za ta zob. napotnico imam puljenje sele cez pol leta. hvala za odgovor.lp

Zob morate čistiti prav zato, da se odprti koreninski kanali, skozi katere se drenira gnoj, ne ponovno zamašijo. Pri zobozdravniku se oglasite, če bi se pojavile akutne težave. Sicer pa je potrebno zob odstraniti.

Lep pozdrav, Ana Mikuž, dr. dent. med., spec. parodontologije

to razumem, ampak danes ko sem drgnila zob me je spetzabolelo, luknjica je majhno zvrtana in ne morem dobro natancno spucat, pa se sprasujem ce bi moral zobar se kak trakec dati ker je sila vneta zadeva

nova
Uredništvo priporoča

Kot rečeno je prognoza zoba brezupna, načrtovana je odstranitev zoba. Pri zobozdravniku se zaradi tega zoba oglasite le, če bi ponovno zatekli ali imeli bolečine.

Lp, AM

trenutno iscem kirurga ki bi mi samoplacnisko odstranil modrostni zob, dokler ne najdem, ali je mozno da zobozdravnici predlagam da naj ona spuca ven gnoj ki je v zobu ker mi je pustila odprto in luknjica je majhna, malo hrane ride ki je ne morem ven dati in bolecine so zopet tu. na urgenci mi je kao odstranila zivec, zakaj pa zadeva se vedno boli, je to povezano z vnetjem ali pac zivec ni bil odstranjen, hvalalp

Glavni problem modrostnih zob je običajno v tem, da v čeljustni kosti ni dovolj prostora, da bi v celoti izrasli, in zato ostanejo delno ukleščeni v kosti in prekriti s sluznico. Tega področja nikakor ni mogoče očistiti, kar ima za posledico karies in/ali kronično vnetje sluznice in čeljuste kosti ob zobu. Krončno vnetje lahko poteka brez klinično prisotnih težav, lahko pa povzroča ponavljajoče akutne vnetne zaplete.
Predvidevam, da so tudi vaše težave delno posledica vklečenosti zoba. Kot rečeno je rešitev v odstranitvi zoba.

Lep pozdrav, AM

sem sla zaradi bolecin k zobarju mi je dala trakec in rekla cez dve uri naj ga dam ven, naj cim vec pucam….to sem naredila in to delam, a rahla bolecina je vseskozi prisotna. koliko casa potrebuje da se bo zob ki je gnoj notri scisti, zdaj ga imam ze cel teden odprtega in tri menjave s trakci v 8 dneh. na vrsto za puljenje pridem sele maja, denarja za samoplacnisko pa nimam, se bolj me mori to da sem noseca in ne vem vec kaj bi naredila. zob redno pucam, do bolecin, a kaksen koscek hrane zihr zaide in bolecina je tu. prosim za nasvet, hvala..lp

Pričakovati je, da bodo z menjavo drenažnih trakov akutne težave postopoma izzvenele, kot sem že večrat povedala pa povsem šele takrat, ko bo zob odstranjen. Na daljavo je težko kaj bolj konkretno svetovati. Upoštevajte nasvete zobozdravnika.

Vse dobro, AM

Z MENJAVO TRAKU SE JE MALCE UMIRILA BOLECINA,CUTIM CEZ DAN DA ZOB ni zdrav a ni poseganja po tabletih. po trak grem ko je bolecina malo hujsa. na puljenje sem narocena zaradi nosecnosti drug mesec bojim pa se da bi zob vplival na ostale zobe. modrosnik je sicer odprt in redno ga cistim. prosim za nasvet, bi morala pogosteje po nov trakec. hvalal.lp

Trakec služi zgolj drenaži. Če otekline ni, trakec ni potreben.

Vnetni proces ob korenini sicer lahko zajame tudi korenine sosednjih zob, vendar je za to potrebno bistveno daljše časovno obdobje kot en mesec.

Lep pozdrav, AM

New Report

Close